Zábava

Slávnostné odovzdávanie cien Slnko v sieti: Krásna herečka z Oteckova, mokrá Pauhofová a … Studenková jeden outfit nestačila!

V stredu večer sa v bratislavskej Starej tržnici konali slovenské Oscary. Slovenská filmová a televízna akadémia odovzdala ceny Slnko v sieti za rok 2019. A galavečer nemal o nič menší šmrnc a lesk ako svetoznámy – tváre hercov prichádzali v krásnych róbach.

Za všetky spomeňme herečku Zuzanu Porubjakovú, ktorá je momentálne hviezdou v Oteckoch markízy. A svietilo to včera večer. Oblečené mala asymetrické bordové šaty, v ktorých vyzerala doslova ako bohyňa. Vyčesané vlasy, výrazné náušnice a lodičky vo farbe šiat dokonale dotvárali celý vzhľad.

Zuzana Porubjaková vyzerala počas večera výborne.
Slávnostné odovzdávanie cien Slnko v

Zdroj: Vlado Anjel

Naopak, Táňa Pauhofová, ktorá bola vždy dokonale fit, sa s vizážou pohrala veľmi zvláštne. Tentokrát to však s jej módnou tvorbou ani celkovým vzhľadom veľmi nevyšlo. Zvolila neforemné saténové šaty rovného strihu a púdrovej farby, čo pre jej typ pleti rozhodne nie je.

Navyše pod ne dala niečo, čo vyzeralo ako biele tielko. A celkový dojem nezachránil ani účes s mokrým efektom. Jediné, čo to všetko pozdvihlo, bol jej pekne široký úsmev, ktorý je vždy najlepším šperkom.

Tanyi Pauhofovej to tentokrát nevyšlo ani s vizážou, ani s outfitom.
Slávnostné odovzdávanie cien Slnko v

Zdroj: Vlado Anjel

Slávnostné odovzdávanie cien Slnko v

Zdroj: Vlado Anjel

V spoločnosti nemohla chýbať ani herečka Zdena Studenková. Do Starej tržnice kráčala vo vzorovaných modrých šatách s vakom na voľný čas prehodeným cez plecia. Na nohách mala tiež pohodlné čierne sandále. Nebol to však skutočný pohľad, ktorý si blondínka na večer naplánovala.

Zdena Studenková prišla do Starej tržnice v modrých šatách s voľnočasovou kabelkou prehodenou cez plecia.
Slávnostné odovzdávanie cien Slnko v

Zdroj: Vlado Anjel

O pár okamihov neskôr sa pred fotostenou objavila slovenská diva v lichotivých čiernych šatách s výstrihom, ktoré doplnila pravými perlami. Čierne lodičky so zaujímavým detailom a jemným mejkapom iba dotvárali celkový dojem skutočnej dámy.

O chvíľu sa Zdena Studenková pred fotostenou objavila ako pravá dáma.
Slávnostné odovzdávanie cien Slnko v

Zdroj: Vlado Anjel


Výsledky národných filmových cien Slnko v sieti

Slávnostnému večeru v bratislavskej Starej tržnici dominovali filmy Amnesty, ktoré získali šesť ocenení a Let It Be Light, ktorý uspel v piatich kategóriách a nesie názov Najlepší hraný film.

Dráma Nechajme svetlo režírovať Marek Škop a produkcia Marko Škop, Ján Meliš, Petr Oukropec, Pavel Strnad uspeli aj v kategóriách najlepšia filmová réžia, scenár, najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe – cenu získal Milan Ondrík, a Slnko v sieti zvíťazilo za najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe tohto filmu Zuzana Konečná.

Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe predviedla podľa SFTA česká herečka Anna Geislerová, ktorá získala Slovenskú národnú filmovú cenu za úlohu Miriam Kelemenovej v politickom thrilleri Amnesty. Za úlohu Gujdy v tomto filme Slnko v sieti zvíťazilo Gregora Hološku v kategórii Najlepší herec vo vedľajšej úlohe. Amnestie boli úspešné aj v kategóriách najlepší architekt – scénograf (Tomáš Berka, Karol Filo, Václav Vohlídal), najlepší kinematografický výkon (Tomáš Juríček), tiež v kategórii najlepší filmový zvuk (Viktor Krivosudský) a najlepší strih (Matej Beneš).

Najlepším dokumentom 10. ročníka Slnka v sieti je Dobrá smrť režiséra Tomáša Krupu a produkčné trio T. Krup, Dagmar Sedláčková a Arash T. Riahi. Názov najlepšieho animovaného filmu patrí filmu Šarkan režiséra Martina Smatanu a producenta Petra Badača. V ďalších kategóriách získal Marek Cpin cenu za najlepší kostým za film Hodinársky učeň. Táto filmová rozprávka získala Slnko v sieti v kategórii najlepších masiek, cena patrí českej vizážistke Helene Steidlovej. Slnko v sieti pre najlepšiu filmovú hudbu vzal David Kollar pre film Punk is Now!

Slnko v sieti prevzal humorista, herec a spisovateľ Milan Lasica za mimoriadny prínos pre slovenskú audiovizuálnu kultúru. Cenu publika získal v online ankete romantická komédia z východného Slovenska Loli paradička (r. Richard Staviarsky, Víťo Staviarsky).

READ  Verejné divadlo, ktoré hostí festival krátkych filmov na Manhattane

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close