Zábava

Slávny paralyzovaný herec: Najskôr sa zázračne uzdravil a potom … Zradilo ho srdce!

Christopher Reeve sa narodil 25. septembra 1952 v New Yorku, USA. Po rozvode rodičov žil so svojou matkou v Princetone v New Jersey (USA). Študoval na Cornellovej univerzite a na prestížnej Juilliard School v New Yorku.

V roku 1978 sa k divákom dostal prvý film Richarda Donnera Superman, v ktorom v tom čase hral Christopher Reev. Lietajúci mladík z planéty Krypton, ktorý vo svojich príbehoch využíva silu, nadprirodzenú silu a rieši každú zložitú situáciu, dokázal osloviť deti aj dospelých.

S filmom Superman sa Christopher stal slávnym a až do smrteľného pádu koňa v roku 1995 stále hral postavy v 17 filmoch a v mnohých televíznych seriáloch; účinkoval tiež v takmer dvesto divadelných predstaveniach. Režíroval HBO v apríli 1997 ako In The Gloaming, ktorý bol inšpirovaný nadšenými recenziami.

Christopher Reeve

Zdroj: Warner Bros.

Ani po ochrnutí sa Reeve nevzdal svojej hereckej kariéry. Ako ochrnutý muž si zahral v snímke Rear Window (1998), modernom televíznom remaku filmu Hitchcock’s Window to the Court. Objavil sa aj v seriáli Smallville.

Herec si pri páde z koňa zlomil krčnú chrbticu a poškodil miechu, čo sprostredkováva komunikáciu medzi mozgom a zvyškom tela – poškodené sú najmenej tri štvrtiny nervových vlákien. O svojom živote napísal dve knihy, obe sa stali bestsellermi.

Pre mnohých bol Reeve stelesnením neochvejnej sily a nádeje. Ako informovali lekári v roku 2002, Christopher bol prvým zdokumentovaným prípadom zlepšenia paralýzy, ku ktorému došlo po ťažkom poranení miechy.

Tom Welling a Christopher

Zdroj: Warner Bros.

“Hovoríme o bezprecedentnom prípade zotavenia. V budúcnosti nemáme o čom hovoriť.” uviedla neurochirurgka Naomi Kleitman, vedúca výskumu poranenia miechy v Národnom ústave neurologických porúch a mozgovej príhody. Samotný herec bol veľmi optimistický. „Moje uzdravenie je pre mňa všetkým, pretože pokiaľ niektorí ľudia dokážu prijať život so zdravotným postihnutím, nie som jedným z nich. Chcem späť svoj život.“ vyhlásil herec.

READ  Katka Knechtová uviedla duet s Adamom Ďuricom. Sexi klip natočila v zámku

Ale o dva roky neskôr, bohužiaľ, zomrel iba vo veku 52 rokov. Stalo sa tak 10. októbra 2004 v rodnom New Yorku na zástavu srdca.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close