Svet

Slávny pretekár zbalil Čecha a potom … Trapaaas!

Mika Pauli Häkkinen sa narodil 28. septembra 1968. Ako päťročný jazdil na motokárach a dokonca vyhral regionálne preteky. Nakoniec ho v roku 1991 priviedlo k Formule 1, kde začal jazdiť v tíme Lotus.

Neskôr sa pripojil k tímu McLearen ako testovací jazdec. V roku 1997 vyhral svoje prvé preteky. A o rok neskôr získal svoj prvý majstrovský titul. Tento úspech zopakoval v roku 1999.

Mika Hakkinen

Zdroj: TASR

Häkkinen aktívne jazdil až do roku 2001, keď oznámil, že si potrebuje oddýchnuť. Napokon v polovici roku 2002 vysvitlo, že odchádza do dôchodku pre preteky F1.

Neskôr sa objavil v pretekoch DTM. Posledné preteky vyhral v roku 2007, na konci tohto roka skončil aj s týmto športom.

Mika Hakkinen

Zdroj: TASR

Po skončení jazdeckej kariéry sa dramaticky zmenil aj jeho život. V roku 2008 spolu s manželkou Erjou, s ktorou má syna a dcéru, oznámili, že sa rozvádzajú. Od roku 2007 žije Mika u Češky Markéty Remešovej.

Dnes je už Markéta jeho manželkou a majú spolu dcéru a dvojčatá – dievča a chlapca. „Staraj sa o svoje manželstvo každý deň, buď vďačný každú minútu a každú sekundu budeš milovaný,“ napísal pred pár týždňami na spoločnú fotografiu na Instagrame.

Slávny pretekár zabalený

Zdroj: Instagram MK

Keďže je Mika takto prepojený s Českou republikou, v roku 2015 prijal ponuku na otvorenie Plesu v opere. Obrad sa však skončil neporiadkom. Úlohou legendárneho pilota F1 bolo zasiahnuť obrovský gong a zahájiť honosnú akciu.

Bývalý majster sveta však do svojej povinnosti vložil takú silu, že sa veľký kus železa poriadne pohupoval a pred všetkými hosťami zletel na zem a vydal obrovský hluk. „Toto je doposiaľ najväčší Mikeov ne-jazdecký zážitok v kariére. Nebojte sa, zajtra to bude hit pre youtube,“ reagoval moderátor večera Leoš Mareš.

READ  CORONAVIRUS V Českej republike bolo infikovaných takmer 20 000 ľudí, čo je 197 prípadov

Slávny pretekár zabalený

Zdroj: Blesk.cz

Slávny pretekár zabalený

Zdroj: Blesk.cz

Slávny pretekár zabalený

Zdroj: Blesk.cz

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close