Veda

Sledovanie COVID-19 v okrese Lancaster

LINCOLN, Neb. (KOLN) – Starosta Leirion Gaylor Baird a ministerstvo zdravotníctva okresu Lincoln-Lancaster (LLCHD) oznámili, že v sobotu bolo v okrese Lancaster hlásených 201 laboratórne potvrdených prípadov COVID-19, čím sa počet obyvateľov zvýšil na 10 746. Počet úmrtí v komunite zostáva na úrovni 50.

Včera hlásených 90 nových prípadov bolo čiastkových výsledkov. Dnešný úhrn zahŕňa prípady hlásené do včerajšej polnoci. Celkový počet nových prípadov hlásených v piatok a sobotu je 291.

Navštívte COVID19.lincoln.ne.gov na prístup k hlavnému panelu, ktorý sumarizuje údaje COVID-19 z okresu Lancaster.

Medzi príznaky COVID-19 patrí horúčka, kašeľ, dýchavičnosť, opakované triašky so zimnicou, opakované bolesti svalov, hlavy, bolesti hrdla, nová strata chuti alebo čuchu. Ak máte príznaky, nechajte si urobiť test. Testovanie je teraz otvorené pre všetkých obyvateľov okresu Lancaster iba na základe vymenovania.

Proces testovania začína bezplatným online hodnotením rizika, ktoré je k dispozícii na stránke BryanHealth.com, CHIHealth.com alebo TestNebraska.com. Prejdite testovacie weby vrátane:

  • Bryan zdravie: Bývalý obchod s pneumatikami Graham, severovýchodný roh 19. ulice a ulice „O“.
  • Test Nebraska: Gateway Mall, 6100 „O“ St., severozápadný roh obchodného centra. Testovacie hodiny Nebrasky sú od pondelka do soboty od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 18:00.
  • Zdravie CHI St. Elizabeth: Rodinné lekárstvo Autumn Ridge, 5 000 severovýchodných 26. a juhozápadných rodín, 1240 Aries Drive. Zavolajte na ktorúkoľvek stránku a naplánujte si schôdzku: Autumn Ridge na 402-435-5300 a South West Family na 402-420-1300.

Číselník rizika COVID-19 je teraz v „červenej“, čo naznačuje vážne riziko šírenia vírusu. Obyvateľom sa odporúča dodržiavať tieto odporúčania, aby chránili seba a ostatných:

  • Zostaňte doma, pokiaľ necestujte za prácou, školou, jedlom alebo lekárskou starostlivosťou alebo nekontrolujte ostatných, ktorí môžu potrebovať pomoc.
  • Ak je to možné, pracujte z domu.
  • Pri komunikácii s kýmkoľvek mimo vašej domácnosti noste masku na tvár.
  • Držte sa najmenej šesť metrov od kohokoľvek mimo vašej domácnosti.
  • Vyhýbajte sa zhromaždeniam.
  • Navštívte iba podniky a zúčastňujte sa na činnostiach, pri ktorých sa dodržiavajú pokyny v oblasti verejného zdravia. Pokyny zahŕňajú nosenie masky, fyzické rozloženie a obmedzenia kapacity.
  • Postupujte podľa cestovných pokynov z Centra pre kontrolu chorôb na adrese cdc.gov.

LLCHD pripomína verejnosti, že očkovanie proti chrípke je najefektívnejším spôsobom, ako znížiť riziko chrípky. Vakcína proti chrípke je ľahko dostupná a verejnosť sa vyzýva, aby sa v novembri skontaktovala s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti alebo našla miesto na imunizáciu proti chrípke v komunite.

READ  Nemocnica v okrese Santa Clara pokutovaná za nedodržanie objednávky na testovanie COVID-19 - oblasť zálivu NBC

LLCHD zabezpečí bezplatné očkovanie proti chrípke všetkým osobám vo veku od 6 mesiacov. Ďalšie informácie získate na telefónnom čísle 402 441 8065 alebo na stránke lincoln.ne.gov (kľúčové slovo: vakcína).

Autorské práva 2020 KOLN. Všetky práva vyhradené.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close