šport

Sledovanie stredoeurópskych akcií: David Reinbacher sa posúva v rebríčku draftu NHL nahor

Natiahneme sa do každej európskej hokejovej ligy. Ešte posledný šprint pred začiatkom play-off a akcia sa poriadne rozbehne.

Hráči to chápu. Poznajú vážnosť momentu, a čo je dôležitejšie, čo to znamená pre ich úlohu v tohtoročnom drafte. Chcú ukázať, čo v nich je v týchto vysokotlakových situáciách, aby mohli kráčať po etape v Nashville.

Takže s ohľadom na to si myslím, že nebudem zvyšovať ich tlak. Tento článok nebude mať sekciu „zlyhanie akcií“. Namiesto toho to budeme udržiavať väčšinou pozitívne s hŕstkou korčuliarov, ktorí sa prvýkrát dostanú do draftu.

Zvyšovanie zásob

David Reinbacher, D, EHC Gloden (draft NHL 2023)

Keď začala sezóna, sledoval som David Reinbacher Ako rozumná voľba v druhom kole tohtoročného draftu má šancu ísť prvý.

Teraz je jasné, že je talentom prvého kola. Presvedčil sa o tom Reinbacher, ktorý tento rok odohral svoj najlepší hokej na MS juniorov, pričom svet skautingu sledoval. Preniesol túto silnú hru do najvyššej švajčiarskej mužskej ligy; Rakúsky obranca má v posledných 10 zápasoch sedem bodov, všetky s asistenciou.

Reinbacher je sila v prechode, aktívna vo všetkých troch zónach a zručná vo vytváraní obranných zastávok. Je to silný a obratný korčuliar, ale to, čím pre mňa vyniká, je jeho oddanosť a schopnosť čítať hru a urobiť z neho kvalitného defenzívneho obrancu.

Odohráva obrovské minúty ako prvý korčuliar v najvyššej švajčiarskej mužskej lige, ktorý má nárok na draft.

Martin Michiak, C, Youngstown Phantoms (draft NHL 2023)

Martin Mišiak Hráč, na ktorého si treba dať pozor na tohtoročnom drafte. Najmä po tom, čo slovenský center podnikol cestu cez Atlantik, aby sa pripojil k tímu USHL Youngstown Phantoms.

Mišiakov odchádzajúci tím Nových Zámkov má v poslednom čase problémy, ale sú dobrým príkladom toho, ako sa v tejto lige uprednostňuje rozvoj – Mišiak dostáva pravidelné zmeny, nie len borovičku. Ku cti mu slúži, že slovenský útočník exceloval aj v úlohe treťoligistu.

READ  Emporia venuje Pickle Ball Grounds | Cos

Mišiak je rýchly, agresívny útočník, adept na forčeking a blokovanie prihrávok v obrannom pásme. Je to silný hráč, ktorý prináša každý posun a hrá so silným defenzívnym svedomím.

Rovnaký étos bojovníka platí aj pre útok – Michiak sa nebojí stáť v bránkovisku alebo na čele siete a hľadať odklony a doskoky. Keď je Michiak na ľade, musíte mať hlavu hore, pretože udrie ako nákladný vlak.

Jiří Felcman, C, Langnau U20 (draft NHL 2023)

Jiří Felkman Začína naberať veci na výsledkovej listine a jeho tím sa celkovo uberá správnym smerom. To je to, čo chcete vidieť v roku niekoho draftu.

Felkman je veľký, vnútri poháňaný stred, ktorý generuje slušnú rýchlosť v priestore s ťažkým krokom, ale nie je to presne to, čo by ste opísali ako hypermobilný. Jeho zručnosti pri manipulácii s hokejkou a ochrane puku mu umožňujú hrať medzi bodmi a naháňať súperov. Je ťažké odraziť puk a vo všeobecnosti má zaujímavé schopnosti.

Simon Meyer, F, Gloden U20 (draft NHL 2023)

Hľadáte pozoruhodného kandidáta na draft NHL 2022 zo Švajčiarska? Nehľadajte ďalej, pretože Šimon Mayer tvoj chlapec

Napriek tomu, že bol na malej strane, Meyer bol efektívnym útočníkom v najvyššej švajčiarskej juniorskej lige, kde hral od svojej sezóny v drafte mínus dva. V tejto sezóne bol hráčom typu point-and-shoot a čoskoro by mohol vidieť povolanie do mužského tímu Glotonu – čo by ho spájalo so spomínaným Reinbacherom.

Meier je aktívnou, nechytateľnou hrozbou v útočnom pásme. Dobre vidí na ľad a dostane puk cez vrstvy – je obzvlášť potentný v presilovej hre. Vyrába svoju stenu mimo dosky a bitky 1 na 1 v hre na malom priestore.

Súperi by si naňho mali dávať pozor, keďže je neustále v pohybe a efektívny v hre na striedanie.

READ  V obrazoch: Írska dlhá cesta na majstrovstvá sveta | Loptičky. Teda

Zásoba je stabilná

Aleš Čech, D, Mladá Boleslav (draft NHL 2023, re-entry)

Aleš Čech Prichádza po nejakom čase na ceste. Po zisku striebornej medaily a dosiahnutí novej úrovne ako jednotlivec na svetovom šampionáte juniorov v Kanade sa vrátil do svojho klubového tímu Kärpät vo Fínsku, kde odohral viac ako 140 zápasov v rôznych juniorských divíziách. Vo Fínsku nemal veľa času, keďže bol dohodnutý prestup do Česka. Kärpät ho spočiatku nechcel pustiť, no záujem Boleslavi bol veľký.

č v Čech Mladá Boleslav. Bude hrať úlohu obrancu 5-6, kde od neho očakávajú, že bude hrať odolný defenzívny hokej v hĺbkovej úlohe. Čech nie je zdatný obranca a mužstvo z neho dostane pokoj v obrannom pásme a ochotu bojovať o puky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close