Sloan zachytáva päťzápasový úspech Slovinca v slovenskej Depos extralici

Bratislava, nov. 6 (Xinhua) – V 14. kole slovenskej hokejovej Premiership Depos Extralica sa H.C. HKM Sloan prerušil v piatok päťzápasovú víťaznú sériu Sloven Bratislava.

Mužom zápasu bol švédsky brankár HKM Zvolen Robin Rahm, ktorý vyrazil všetkých 33 striel domácich a dosiahol prvý rozstrel v sezóne, pričom jeho tím strelil dva góly pri víťazstve 2:0.

Mikhailovs v piatok vo veľmi vyrovnanom zápase zavítal do Kozulina, ktorý sa v prvej tretine dostal do vedenia 1:0, kým domáci tri minúty pred záverečným hvizdom vyrovnali, pričom kanadský obranca Kevin Dancy si tlačil na vlastný odraz. Vynútiť si čas navyše.

Keď koncový útočník John Kerenen predviedol vynikajúce individuálne schopnosti, diváci v druhej minúte OT potvrdili víťaza zápasu, keď pri jedenástej strele svojho tímu prekonal obrancu a brankára 2:1.

Na snehu HK Tukla Trenčín stúplo finále Depos Extralica MHK32 Liptovský Mikuláš po prvej tretine na 2:1 dvoma presilovkovými gólmi českého priekopníka Tomáša Urbana.

Domáci sa potom vydali na pochod, v ďalšej presilovej hre vyrovnali a o päť minút efektívne nahradili víťaza zápasu 3:2 Lucasom Pavkovchekom.

Nováčik HC Grotto Prešov vytvoril fantastickú druhú tretinu proti HK Poprad, keď strelil štyri góly v rade štyroch rôznych strelcov.

Domáci ale nezložili zbrane a predviedli nečakaný obrat, keď vo finále strelili tri góly za sebou, s malou prestávkou pretlačili zápas do OT.

Namiesto toho Prešov v presilovej hre na poslednú chvíľu zvýšil na 5:3. Brankár, ktorý prišiel počas piateho víťazstva v riadnom hracom čase sezóny, predviedol pôsobivých 49 zákrokov.

HK Nitra uspela v troch prehrách po sebe, pričom HC Nové Zámky museli pre problémy Govt-19 odložiť prvý plánovaný súboj s HK Spišská Nová Ves v zápase pred 21. kolom. Z nováčikov.