Slovák Dúbravka proti Španielsku celý čas fauloval

Prepáč čo? Naozaj sa to stalo?

Nie, oči vás neklamú – brankár Slovenska Martin Dúbravka si v skutočnosti inkasoval vlastný gól, jednu z najhorších chýb, akú kedy vo futbale uvidíte.

Španielsky stredopoliar Pablo Sarabia v prvom polčase zápasu skupinovej fázy Slovenska 2020 proti Španielsku vyrazil strelu z hĺbky, ktorá trafila brvno a mierila priamo do vzduchu. Dúbravka vypichol loptu, keď sa vracala na zem v zjavnom pokuse upratať loptu cez sieť.

Problém – a je veľký – je v tom, že trafil loptu priamo do vlastnej brány.

Brankár Slovenska Martin Dúbravka si strelil vlastný gól. Dobré obrázky

Nie najlepšie.

Šesť minút po tom, čo Dúbravka zneškodnil pokutový kop od Španiela Alvara Moratu, to bol napriek málo inšpirovanému zásahu Moratu veľmi pôsobivý zákrok.

Jeho horská dráha skončila v nadstavenom čase, keď dovolil Aymericovi Laportemu streliť gól neskoro. Španielsko vedie po polčase 2:0 a remíza pošle Slovensko domov.

Dúbravkov srdcervúci trapas prišiel týždeň po tom, čo brankár Haiti Josue DuVerger zahanbil vlastný gól.