šport

Slovák spúšťa športový kanál popcoster

Slovenská verejnoprávna RTVS zaradila do svojho portfólia športovú stanicu.

Jeho program zahŕňa stovky hodín špičkového európskeho futbalu, vrátane hlavných bodov z budúcoročnej Ligy majstrov, La Ligy, Serie A a Bundesligy.

Riaditeľka Športovej divízie Madage Hajko v ďalšom komentári k RTVS Šport uviedla: „Okrem toho máme právo vysielať naživo z nasledujúcich dvoch sezón Európskej ligy a European Convention League. Poskytuje prémiovú mozaiku futbalového obsahu.“

„Najlepší európsky klubový futbal mal vždy svoje miesto v športovom vysielaní RTVS, najmä prostredníctvom prenosov zápasov európskych pohárov. O necelé štyri roky sa na naše obrazovky vracia sumár toho najlepšieho a najvýznamnejšieho futbalu Ligy majstrov.“

Citované JiveHajko uviedol, že športový kanál má ročný rozpočet 11 miliónov eur a nebude konkurovať športovému kanálu komerčného vysielateľa Joža.

Ako už bolo oznámené Širokopásmové televízne noviny, Vysielať sa bude v športových pozemných DVB-T sieťach RTVS v kompresných formátoch HEVC a MPEG-4. Astru bude Skylink ponúkať ako DTH službu z 23,5 stupňa východnej obežnej dráhy, ako aj cez káblových a IPTV operátorov.

READ  Kolumbijčania v problémoch? Polícia sa zamerala na oblasť Quintana - cyklistika - šport

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close