Zábava

Slovakia Pavilion predstavuje prvé vodíkové auto MH2 na Dubajskom Expo 2020

Slovakia Pavilion odhalil prvé vodíkové auto v krajine na Expo 2020 v Dubaji. O vodíkovom aute sa hovorí, že je to „aerodynamické športové auto“, ktoré „neprodukuje škodlivé emisie“. vy. Vodíkový automobil MH2 navrhol slovenský dizajnér Bronislav Max, ktorý sa od roku 2008 podieľa na dizajne modelu Ferrari.

Slovensko predstavuje vodíkový automobil MH2

Vodíkové auto má „jedinečný a funkčný dizajn“ a dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 4 sekundy. Podľa informácií zdieľaných na instagramovej stránke Slovakia Expo 2020 je maximálna rýchlosť vodíkového auta približne 250 km/h. Vodíkové auto vydané slovenskou vládou demonštruje potenciál krajiny na zlepšenie budúcej mobility a „udržateľnosti“. vy.

Podľa správy WAM bol vodíkový automobil odhalený na podujatí, na ktorom sa zúčastnil aj štátny minister pre medzinárodnú spoluprácu a generálny riaditeľ Expo 2020 Dubaj Reem Bint Ibrahim Al Hashimi. Uvedenia vodíkového auta sa na Expo 2020 zúčastnil slovenský premiér Edward Heger, slovenský minister hospodárstva Richard Sulík a minister dopravy a výstavby Andrzej Tolesal a generálny komisár pavilónu Slovenska Dubaj.

Minister hospodárstva SR Richard Sulík o vodíkovom aute na svojom oficiálnom instagramovom účte uviedol: „Cieľom Expo Dubaj je predstaviť Slovensko globálnemu publiku ako krajinu prirodzeného talentu a inovatívnych riešení, či už v oblasti pohybu alebo udržateľnosti. , a priamo súvisí s vodíkovými technológiami. Chceme byť na to pripravení, jedným z dôsledkov zavedenia vodíka ako paliva budúcnosti je výrazné zníženie emisií.“

Automobil spoločne vyvinuli Matador Group, šéf slovenského automobilového priemyslu, a Technická univerzita v Košiciach. Slovenský premiér Edward Heger o predstavení vodíkového auta povedal, že spustenie slovenského pavilónu ukazuje „krásu a úspechy“ krajiny. Zdôraznil tiež, že Dubaj Expo 2020 je vynikajúcou platformou pre krajiny, kde môžu predviesť svoje „inovácie a technologický pokrok“. Podľa oficiálneho instagramového účtu Slovakia Expo 2020 môže verejnosť navštíviť Vodíkovú výstavu v Slovenskom pavilóne od začiatku októbra do 31. marca 2022.

READ  Bundesliga sa v najbližších štyroch sezónach bude naživo vysielať na Sky Sports Futbalové správy

Obrázok: AP / Instagram / @ Slovakiaexpo2020

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close