Slovan Bratislava dominuje v slovenskej Depos Extralike s piatimi víťazstvami v rade

Bratislava, nov. 1 (Xinhua) Hokejový klub Slovan Bratislava je nepopierateľne lídrom slovenskej Depos extralice, keď v nedeľu vyhral piaty zápas za sebou, keď v tradičnom derby Západ – Východ porazil HC Košice 3:2.

Útočník Michael Sowan otvoril skóre v hlavnom meste, no Sloven Bratislava odpovedala tromi po sebe idúcimi gólmi, aby otočila derby medzi dvoma veľkými mestami z opačných koncov krajiny.

Kosys v úvode záverečnej tretiny znížil na jeden, no nepodarilo sa mu dotlačiť zápas do predĺženia a ukončil tak trojzápasovú víťaznú sériu.

„Počas zápasu sme pre zranenia prišli o dvoch hráčov a boli sme nútení zlepšiť naše nastavenia. Zápas sme dohrali s piatimi obrancami a ôsmimi pioniermi. Sme nadšení zo série, vždy bude väčšia sebadôvera, keď vyhráme.“ Slovenský tréner Robert Dom.

V Battle of the Two Douglas nepreukázal Trenz žiadne zľutovanie s Michajlovsom 5:1, keďže diváci boli v záverečnej fáze po tom, čo Radoslav Tiber strelil svoj 100. gól v extralike 2:0.

Trench potrestal taktiku domácich ťahajúcich brankára cez dva skratové góly 21-ročného útočníka Jacquesa Minarica.

Aj v nedeľu utrpel HK Nitra najhoršiu prehru v sezóne, keď zdolal HKM Zvolen 5:1.

Diváci dominovali najmä v druhej tretine a vybudovali si pohodlný náskok 4:0 s podporou vynikajúceho švédskeho gólmana Robina Rahmina, ktorý v priebehu piatich minút strelil tri góly a zakončil večer s 34 zákrokmi.

V súboji dvoch bojujúcich tímov postúpili HC Nové Zámky po prvej tretine na 3:1 dvomi gólmi kanadského útočníka Sirsa Langa.

V druhej tretine vyrovnal MHK 32 Liptovský Mikuláš a nad víťazom Marekom Hovorkom 4:3 si vypracoval dvojgólový náskok, keď v 53. minúte zabil penaltu.

Zvyšné dva zápasy 13. kola boli pre zdravotné problémy hráčov odložené.