šport

Slovenská futbalová reprezentácia má opäť problémy s dvoma pozitívnymi testami na prítomnosť koronavírusu

dnes 11:00
|

V slovenskej futbalovej reprezentácii sa vyskytli ďalšie dva prípady koronavírusu. Krídelník Jaroslav Mihalík a jeden z členov realizačného tímu mali pozitívny test na COVID-19.

Ako informoval Slovenský futbalový zväz (SFZ) na svojej webovej stránke, obaja okamžite opustili hotel, smerovali do izolácie a výprava odletela v sobotu (nedeľa 11. októbra o 20:45 SELČ) v Hampden Parku do Škótska na zápas Ligy národov. ) bez nich.

Slovenskí zástupcovia absolvovali ďalšie testy na COVID-19 pred odletom do Škótska. Po Milanovi Škriniarovi boli pozitívni ďalší dvaja členovia tímu, ktorí sa okamžite dostali do izolácie. Pre Mihálika a nemenovaného člena realizačného tímu nasledovali SFZ a vedenie národného tímu ďalší postup podľa protokolu UEFA Return to play. Obaja odišli z hotela, pred hotelom Škriniar je tiež v izolácii. Žiadna z nich nemá príznaky, všetci sa cítia dobre a v najbližších dňoch podstúpia ďalšie testy.

“Tím odletel do Škótska podľa protokolu UEFA Return to play, pretože všetci ostatní členovia realizačného tímu a hráči boli negatívni. Všetci členovia tímu dodržiavajú hygienické opatrenia nariadené Úradom verejného zdravotníctva SR, ale aj škótska strana a UEFA. ““ uviedol SFZ na svojej oficiálnej webovej stránke.

Pre zverencov trénera Pavla Hapala bude duel v Hampden Parku tretí v tohtoročnej Lige národov. V septembri v B-skupine 2. divízie podľahli v Bratislave Čechom najskôr 1: 3 a potom v Izraeli remizovali 1: 1. V tabuľke im patrí s posledným bodom posledné 4. miesto, Škóti vedú so 4 bodmi po domácej remíze s Izraelom a výhre v Česku.

Vo štvrtok zvíťazili Slováci v semifinále play off EURO 2020 nad Írskom 4: 2 po rozstrele z 11 m, keď sa duel po riadnom hracom čase a predĺžení na bratislavskej NFŠ skončil bez gólov. V novembri si zahrajú o miesto na záverečnom turnaji vo finále play off v Severnom Írsku.

READ  Harry Maguire môže po incidente cestovať domov

Dedinská bránka zo stredu poľa:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close