Slovenská hokejová reprezentácia sa kvalifikuje do Pekingu 2022

Bratislava, Aug. 30 (Xinhua) – V napínavom zápase slovenská hokejová reprezentácia porazila Bielorusko 2: 1, aby sa v nedeľu kvalifikovala na zimné olympijské hry 2022 do Pekingu.

Je to už šiesty raz, čo sa slovenský tím predstavil na zimných olympijských hrách.

Po zdolaní Rakúska a Poľska si slovenský tím musí zabezpečiť najmenej jeden bod vo finálovom zápase turnaja proti Bielorusku.

Do piatich minút od začiatku hry ho Sergei Sabbekov vyradil z hry za vážny faul na mladého talentu Slovenska Juraja Slafkovského a prvý gól strelil domáci útočník Avoncordu Omsk Peter Sehlerik.

Zápas bol na oboch stranách veľmi napätý, čo malo za následok početné penalty, ale ani jeden tím nepremenil svoje šance na prospech človeka.

Minútu v druhej tretine dokázali New Jersey Devils pri súboji pred slovenskou bránou vtesnať pod telo útočníka Yegora Sharanakovica a Branislava Konrata.

Brankár Bieloruska Danny Taylor bol pri úsilí svojho tímu nápomocný. Jeho kolega Conrad musel svoju výstroj zapáliť iba 21 -krát.

Hosťujúci tím zúfalo potreboval vyhrať, ale nenašiel spôsob, ako otočiť zápas. V záverečných minútach zápasu si Bielorusko vytiahlo vlastný gól, ale Lipor Hudasek chytil žŕdku po tvári, vyviezol ju do stredu ľadu a získal ťažko vybojovaný sieťový bod, aby spečatil víťazstvo Slovenska 2: 1 a zabezpečil miesto na olympiáde.