Hlavné správy

Slovenská hokejová reprezentácia stráca proti Česku dvojnásobný titul

BRATISLAWA 7. mája (Xinhua) – Vo svojom poslednom priateľskom dvojzápase pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta IIHF v roku 2021 čaká slovenský hokejový tím v piatok svojho tradičného rivala Česko 2: 0 a 2: 1.

Po desaťročiach formovania federácie a následnom rozdelení v roku 1993 majú Česká republika a Slovensko stále vynikajúce vzťahy, ale vytvorili si silnú športovú rivalitu. Česi vo všeobecnosti vedú pri väčšine stretnutí v rôznych športoch, najmä v ľadovom hokeji, a v posledných dvoch prípadoch potvrdili predohrávkové očakávania.

Vo štvrtok sa Česko rozhodlo ukončiť prvý priateľský zápas proti Slovensku. Mladí diváci boli veľmi nebezpečným tímom, ale veľa zo svojich šancí nedokázali premeniť. Namiesto toho otvoril skóre v 54. minúte Rudolph Cerveni rýchlym brejkom 2 na 1, o 45 sekúnd neskôr, keď víťazom skóroval David Tomášek a otočil ho na 2: 0. 24 zákrokov českého brankára Romana Willa sa zmenilo na shutout.

V druhom piatkovom zápase boli Slováci blízko k otvoreniu skóre v prvej tretine, videozáznamy Petra Sehlerika, ktoré ukazujú návrat oboch postov, však zachránil buck a český brankár Quaka. Namiesto toho v druhej tretine keď Adam Musil premenil prihrávku spoza brány a vyslal strelu medzi nohy hosťujúceho brankára, domáci udreli.

Keď o dve minúty neskôr 20-ročný Martin Pasco-Rudas premenil svoju medzičasovú šancu, Slováci dokázali odpovedať a strelili prvý gól za národný tím v kariére.

Česi opäť postúpili v tretej tretine po tom, čo sa pod jednorazový center do zadnej časti letiacej siete dostal Andrzej Suster, ktorý svojmu tímu priniesol víťazstvo 2: 1, pretože Slovensko nemohlo využiť posledných 5. Sľubná sila na 3, Sehlerikove sľubné úsilie posunulo žrď.

„Náš štvrtkový zápas bol lepší, naše korčuľovanie bolo dnes paralyzované a vo výsledku sme boli pod tlakom. Náš výkon je momentálne nízky a máme problémy so strieľaním gólov. Musíme byť aktívnejší. Teraz sa musíme prebojovať do finále.“ „Povedal to po zápase asistent trénera Slovenska Michael Handes.