Ekonomika

Slovenská inflácia v marci stúpa

MTI – Econews

16. apríla 2021, 09:50

Štatistiky Slovenského štatistického úradu (SÚSR) v stredu ukázali, že inflácia spotrebiteľských cien na Slovensku sa v marci zvýšila už druhý mesiac po sebe.

Index spotrebiteľských cien (CPI) sa v marci medziročne zvýšil o 1,4% po februárovom raste o 0,9%. Ceny alkoholu a tabaku v marci medziročne vzrástli o 8,1%. Náklady na komunikáciu sa zvýšili o 6,6% a náklady na dopravu o 5,2%. Výdavky na vzdelávanie vzrástli o 3,5%, zatiaľ čo reštaurácie a hotely sa zvýšili o 2,9%.

Spotrebiteľské ceny sa v marci medzimesačne zvýšili o 0,5% po zvýšení o 0,3% v predchádzajúcom mesiaci. Jadrová inflácia v marci stúpla na 1,6% z 1,3% v predchádzajúcom mesiaci.

Core CPI v marci vzrástol o 0,2% po zvýšení o 0,3% v predchádzajúcom mesiaci.

Podporte BUDAPEST OBCHODNÝ VESTNÍK

Vytvorenie časopisu hodného názvu je drahý biznis. Už 27 rokov sa vám vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal snažia prinášať obchodné správy, informácie, ktorým môžete dôverovať, ktoré sú pravdivé, presné a doručené bez strachu a priazne.

Novinové spoločnosti po celom svete sa ťažko snažia nájsť taký obchodný model, ktorý by im umožnil pokračovať v excelovaní bez toho, aby to ohrozilo ich výkonnosť. V poslednej dobe niektorí experimentovali s myšlienkou zaujať svojich čitateľov ako svojich najdôležitejších partnerov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť našim čitateľom. Radi by sme vás pozvali, aby ste nám pomohli vydať kvalitný obchodný denník, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora PPJ a môžete si zvoliť, ako často a ako často nám budete posielať svoje príspevky.

READ  Poškodenie rieši problémy so zlým softvérom. Zamestnanci uvádzajú, že výroba Octavie a elektrického Enyaquu sa obávajú

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close