Hlavné správy

Slovenská parlamentná delegácia pricestovala na Taiwan | Taiwan News

Taipei (Taiwan News) – Podpredseda slovenského parlamentu Milan Lorenzic pricestoval v nedeľu (5. júna o 7.21 h) na Taiwan.


Lorenzic vedie skupinu zákonodarcov zo všetkých veľkých slovenských strán k diskusii o technológiách. Počas návštevy, ktorá bude trvať od 5. do 10. júna, sa stretnú s prezidentom Tsai Ing-wen (蔡英文), premiérom Xu Cheng-sangom (蘇貞昌), predsedom zákonodarného zhromaždenia Yu Chi-kun (游錫堃), a minister zahraničných vecí Jozef. Wu (釗 燮), námestník ministra vedy a techniky Chen Chung-chuan (權) a ďalší, Liberty Times Nahlásené.


„Slovensko podporuje Taiwan. Návšteva tejto skupiny je toho dôkazom,“ povedal.


Členmi zákonodarného zboru sú Peter Ozusky, predseda skupiny Taiwan Friendship Group, a Juraj Tropa, šéf kraja, do ktorého patrí aj hlavné mesto Bratislava. „Prišli sme posilniť podporu a priateľstvo s Taiwanom,“ povedal Tropa s tým, že v Kaohsiungu vytvorí skládku, aby podpísal partnerskú dohodu medzi slovenským hlavným mestom a prístavným mestom na juhu Taiwanu.


Očakáva sa tiež, že delegácia podpíše s Taiwanom bilaterálnu dohodu o spolupráci v oblasti občianskeho a obchodného práva. Okrem toho Oszukimu podľa Liberty Times udelia medailu diplomacie za prínos pre vzťahy medzi Taiwanom a Slovenskom.


Výbor pre európske záležitosti slovenského parlamentu prijal 3. mája uznesenie, ktoré podporuje účasť Taiwanu vo Svetovej zdravotníckej organizácii (WHA). Zahraničný aj zdravotnícky výbor prijali 26. apríla rezolúcie potvrdzujúce úspechy Taiwanu v predchádzaní epidémii a podporujúce jeho účasť vo WHA ako pozorovateľa.

READ  "Po tom, čo som si prvýkrát najal NCH Auditorium, trvalo mi niekoľko mesiacov, kým som sa dostal na šialené turné po Crafton St."

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close