Technológie

Slovenská parlamentná skupina podporuje Taiwan v Medzinárodnej organizácii civilného letectva | Taiwan News

TAIPEI (Taiwan News) – Výbor pre európske záležitosti slovenského parlamentu, Národná rada, vo štvrtok (8.9.) uznesením podporil účasť Taiwanu v Medzinárodnej organizácii civilného letectva (ICAO).


Uznesenie vyjadruje plnú podporu výboru zmysluplnej účasti Taiwanu na dohovoroch ICAO, súvisiacich mechanizmoch a činnostiach. C.N.A. Potvrdzuje význam a prínos Taiwanu v technologickom sektore a vyzýva EÚ, aby venovala pozornosť minuloročnému návrhu Európskeho parlamentu a podporila účasť Taiwanu v ICAO a iných medzinárodných organizáciách.


41. ročník ICAO sa bude konať v septembrovom Montreale v Kanade. Uskutoční sa 27. dňa s témouOpätovné prepojenie sveta.“


V tlačovej správe taiwanského zastúpenia na Slovensku uznesenie navrhol poslanec Miroslav Žiak, ktorý Taiwan navštívil v auguste a veľmi naňho zapôsobila vysoká úroveň demokratického, politického a ekonomického rozvoja krajiny. Jednomyseľné schválenie rezolúcie demonštruje podporu Národnej rady SR pre účasť Taiwanu v medzinárodných organizáciách, uviedol úrad.


Li Nan-yang (李南陽), predstaviteľ Taiwanu na Slovensku, významný priateľ stredoeurópskej krajiny Taiwan, presadzuje hodnoty demokracie a slobody, čím podľa CNA ukazuje, že Taiwan nie je v medzinárodnom spoločenstve sám.


Výbor pre európske záležitosti schválil rezolúciu podporujúcu účasť Taiwanu na Svetovom zdravotníckom zhromaždení (WHA) v máji, pričom ocenil Taiwan za jeho globálne príspevky, ktoré demonštrujú „ducha ľudskosti a silu dobra“.

READ  Ventil znázorňuje, ako pripevniť Eltonov krúžok na parnú dosku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close