Slovenská Petra Vlova zdvojnásobuje slalom Svetového pohára, keď Michael Schiffer končí piaty

Petra Vlová cez víkend vyhrala svoj druhý slalom Svetového pohára od Michaela Kisina – jej piaty slalom za sebou – Michael Schiffer skončil piaty.

Vlova a Kisin si po nedeľňajšej úvodnej jazde rozdelili vedenie (54,32), slovenská jednotka číslo jeden však vo finále predčila svojho švajčiarskeho súpera o 0,31 s.

Solden

To najlepšie z roku 2020: „V akom okamihu to stačí? – Schifferova reakcia po sezóne nie je nič iné

jeden deň

„Pred pretekmi som sa cítila tak dobre, urobila som dva dobré behy, ale nie ideálne,“ povedala Vlova pre FIS-Ski.

„Niekedy, ak vyhrám, viem, že beh je správny. Vyhral som, ale v druhej jazde som urobil malé chyby. Ale vyhral som, ale bolo to na zajtra.“

„Som veľmi rád, že sa dokážem riadiť a naplno využiť svoj potenciál. Nakoniec sú to dve výhry za dva dni, takže je to úžasné.“

„Tvar jej života!“ – Volo slalom štvorhra

Schiffer po desaťmesačnej odmlke pretekal iba druhýkrát a po prvej jazde skončil štvrtý. Prvýkrát po takmer troch rokoch vynechal javisko.

„Mám pocit, že sa vraciam na okraj súťaže, takže aj to je vzrušujúce, ale je dobré opäť sa zúčastniť lyžiarskych pretekov,“ uviedol Schiffrin.

Druhú priečku Kissin neskôr jeho výkon potešil. Olympijský šampión na kombinovanom podujatí ešte nevyhral preteky Svetového pohára, ale skončiť na druhom mieste etapy je jeho najlepším kariérnym rozhodnutím v slalome.

Svetový pohár žien pokračuje vo štvrtok v Rakúsku paralelným podujatím.

Corsewell

„Návrat je bláznivý“ – Schiffrinová hovorí o prvom emotívnom víťazstve po smrti otca

14/12/2020 AT 14:13