Ekonomika

Slovenská polícia vyšetruje prípady nelegálneho dovozu odpadu z Talianska a Poľska – EURACTIV.com

Slovenská polícia vyšetruje päť prípadov nelegálneho dovozu odpadu z Talianska a Poľska na Slovensko. Tony odpadu skončili v poľnohospodárskych a priemyselných budovách a boli dokonca voľné na zemi, uviedol hovorca. V niektorých prípadoch však boli trosky nájdené voľne na zemi.

Prípady týkajúce sa nelegálneho dovozu odpadu sa vyskytli v troch z ôsmich slovenských krajov. „Vyšetrovanie naznačuje, že podobný odpad je možné nájsť aj v iných oblastiach,“ informoval policajný hovorca Michael Slivka.

V takom prípade chce polícia vykonať intenzívne kontroly, najmä na hraničných priechodoch.

Šéf polície pre životné prostredie Mario Kern a minister životného prostredia John Budage nedávno upozornili na nelegálnu prepravu odpadu zo zahraničia. Vyzvali občanov, aby venovali pozornosť nákladným vozidlám so zahraničnými tabuľkami a podozrivé pohyby hlásili polícii alebo demarkačnej línii ministerstva životného prostredia.

„Nie je neobvyklé, že nákladné autá prichádzajú zo zahraničia na kolektívnu farmu v malej dedine,“ uviedol Kern a dodal, že polícia vie o slovinských, rakúskych, chorvátskych, talianskych a maďarských smetiarskych vozidlách.

Podľa ministra Budajiho sa nelegálny vývoz škodlivého odpadu na Slovensko zintenzívnil. „Ak sa na to nesústredíme, Slovensko sa stane spodinou Európy,“ uviedol. (Kto je Lucia | EURACTIV.sk)

READ  Slovenský minister hospodárstva rezignuje, žiada predsedu vlády Igora Madoviča, aby ukončil krízu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close