Technológie

Slovenská polícia zatkla bývalého ministra vnútra Fica – EURACTIV.com

Bývalého premiéra Roberta Figa obvinili v utorok zo založenia a vedenia zločineckej skupiny za jeho troch vlád. Jeho vtedajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka už za podobné obvinenia zatkli.

Polícia zatkla aj Mareka Báru, právnika známeho obhajovaním novinára Johna Cusiaka a jeho snúbenice Marion Cosinar, ktorí sú obvinení z vraždy. Obvinení sú aj bývalý policajný prezident Tibor Caspar a Norford Bodor, člen nitrianskej oligarchie.

Hoci Národná kriminálna agentúra zatkla Kaliňáka, Figo je v súčasnosti poslancom Národnej rady, čo znamená, že na jeho zatknutie musí požiadať zákonodarný zbor.

Desiatky ďalších predstaviteľov Fica, Kaliňáka a Smyrnskej strany obvinili z korupcie. Polícia po odchode Smeru z vlády rozbehla vyšetrovanie a obvinila viacerých vrcholných predstaviteľov a kandidátov strany. Fico označil vyšetrovanie za „politický proces zameraný na zničenie opozície“.

Proeurópsky politik, ktorý sa už tretíkrát označil za premiéra, Figo nedávno povedal, že nemá problém s vytvorením spojenectva s krajne pravicovým Republikánskym hnutím a jednotky NATO prirovnal k nacistickým jednotkám.

Smer je členom Strany európskych socialistov (PES) a výboru S&D Európskeho parlamentu. Po stredajšom pokroku však EURACTIV požiadal vedenie slovenskej strany a skupiny, či to bude mať nejaké následky.

„Mám obavy zo správ, ktoré prichádzajú zo Slovenska. Je potrebné objasniť obvinenia voči bývalému ministrovi Robertovi Kaliňákovi a vykonať úplné vyšetrovanie,“ uviedol predseda skupiny S&D Iratxe García.

Monika Beňová a Miroslav தற்போது sú v súčasnosti dvaja smerácky europoslanci v Európskom parlamente.

Hovorca PES uviedol, že sú si vedomí situácie a sú „znepokojení vážnosťou obvinení“.

READ  Videoherná hudba Youtuber 'GilvaSunner' sa vypne po vlne nárokov na autorské práva Nintenda

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close