Slovenská pretekárka Shiffrinovej má s olympiádou veľké plány

PEKING (AP) – Mikaela Shiffrinová nie je jedinou alpskou lyžiarkou, ktorá získala viacero medailí vo všetkých piatich individuálnych podujatiach na olympijských hrách v Pekingu.

Najväčšia rivalka Shiffrinovej, vysoká Slovenka Petra Vlhová, má so sebou na zimné hry veľké plány.

„Ideme tam po medaily,“ povedal v nedávnom rozhovore Mauro Bini, nový osobný tréner Vlhovej.

Vlhová už v minulej sezóne vyhrala celkový titul Svetového pohára – mnohí ho považujú za najväčšiu cenu v lyžovaní – a nazbierala šesť medailí zo svetových šampionátov. Teraz sa usiluje o svoju prvú medailu na svojej tretej olympiáde.

„Je to perfektné,“ povedala Bini. „Prvýkrát, keď idete (na olympiádu), ste stratení, druhýkrát sa učíte, tretíkrát ste pripravení konať.“

Vlhová je adeptkou na medaily minimálne na troch podujatiach. V tejto sezóne si už vybojovala titul Svetového pohára v slalome, keď so Shiffrinovou vyhrala päť zo siedmich pretekov.Vyhral ďalšie dva, pretože mal pomalú polovicu sezóny kvôli koronavírusu.

Vlhová je aj bývalá majsterka sveta v obrovskom slalome a na posledných dvoch majstrovstvách sveta získala striebro.

Zatiaľ čo Bini hovorí, že „uvidia“, či Volhová nastúpi do zjazdu, on plánuje pretekať v super-G a môže súťažiť na tímovom podujatí.

Vlhová už pretekala na všetkých šiestich alpských podujatiach na ZOH 2018 v Pjongčangu.

Až po PyeongChangu sa Valhoa presadila na vrchole svojej hry.

Zisk celkového titulu v minulej sezóne bol pre Slovensko, východoeurópsku krajinu s 5,5 miliónmi obyvateľov taký dôležitý, že ho kvôli odbremeneniu pri cestovaní leteli vládnym lietadlom na sezónne preteky do švédskeho Are. Po zisku veľkého krištáľového glóbusu ho oslavovali v Prezidentskom paláci.

Prvá olympijská medaila pre krajinu v alpskom lyžovaní bude dôvodom na veľkú oslavu.

READ  Herečka Jennifer Aniston už nie je sama: Toto má v posteli

„Som si istý, že Petru bude nasledovať celá krajina,“ povedal Bini, občan Švajčiarska. „Očividne je niečo mimo nej…. Cítime to.“

Valhoaová bola jedinou lyžiarkou, ktorá v minulej sezóne štartovala na všetkých 31 podujatiach Svetového pohára žien. V tejto sezóne pretekala väčšinou v obrovskom slalome a slalome a minulý mesiac sa zúčastnila iba jedného rýchlostného víkendu – v rakúskom Altenmark-Sauchensee.

Bini povedal, že Vlhová sa na konci minulej sezóny cítila „zničená“ a jej program bol náročnejší.

„Pri pohľade na celkovú klasifikáciu máme teraz viac bodov s menším počtom pretekov ako vlani,“ povedal Bini. „Je to veľký, veľký rozdiel.“

Bini, ktorá predtým trénovala Lauru Good-Behrami a Tinu Mace, Vlova najala po tom, čo sa rozišla so svojím dlhoročným trénerom Liviom Maconim po Talianových neuvážených komentároch o Vlovej.

Uprednostňovaním svojich najlepších podujatí a pridaním väčšieho oddychu do plánu si Valhoa dokáže nielen udržať formu, s ktorou začali sezónu, ale neustále sa zlepšovať počas sezóny. Napríklad Bini povedal, že Volhová je teraz „disciplinovanejšia“ v hornej časti tela, keď preteká – niečo, čo robí lyžiarku s dĺžkou 5 stôp (1,80 metra) efektívnejšou.

„Snažíme sa perfektne zvládnuť detaily. Zvládnite čas, aby ste zostali dlhšie,“ povedal Bini. „Je dôležité mať čas na dobitie energie – na relaxáciu a zábavu.“ Takže je čas sa smiať.

Vlhová nie je jedinou pretekárkou na svahoch Yankingu, kde súťaž začína v nedeľu mužským zjazdom.

Sophia Gogia

Nikto by minulý mesiac nebol väčším favoritom na zisk zlata v zjazde ako obhajkyňa titulu Sofia Gocciaová z Talianska, ktorá neutrpela porážku.

Goggia teraz po páde na domácom ľade v Cortine d’Ampezzo čelí pretekom, aby sa zotavil z vyvrtnutého ľavého kolena, čiastočne natrhnutého krížneho väzu a „malej zlomeniny“ lýtkovej kosti na nohe spolu s určitým poškodením väzov. .

READ  Tradície, ktoré vám prinášajú šťastie | Zábava

Gogia stále plánuje letieť do Pekingu a súťažiť, ale jeho postavenie zostáva otvorenou otázkou.

Gogia vyhral posledných osem zjazdov Svetového pohára, ktoré absolvoval.

Medaila v Pekingu pomôže Kocchiovi uctiť si 6000 ľudí, ktorí zomreli na koronavírus v jeho ťažko zasiahnutom meste Bergamo..

ALEXANDER AMOTE GILDE

Zlatý medailista v zjazde Axel Lund odstúpil so Swindalom, ale Nórsko má aj naďalej dobrú šancu vyhrať charakteristické podujatie v lyžovaní, pričom medzi favoritmi vedie Alexander Amot Gilde.

Gilday bol v tejto sezóne silou na okruhu Svetového pohára v zjazde aj super-G a vyhral tri preteky v každej disciplíne.

Bývalý celkový šampión Svetového pohára, jedna z mála vecí, ktoré Gilde nezískal, je medaila na veľkom šampionáte.

Po celkovom titule v sezóne 2019-20 bol Gilday v minulej sezóne prerušený, keď si v januári pri tréningovej nehode roztrhol ACL.

nórsky Rande so Shiffrinovou.

Laura Good-Behrami

Ak Gogia nie je v najlepšej forme, Gut-Behrami by mohla byť ženou, ktorá porazí úsek – a v super-G.

Švajčiarska stálica bola tínedžerským zázrakom, od ktorého sa očakávalo, že vyhrá všetko v lyžovaní. Po zisku bronzu na hrách v Soči 2014 sklamane plakal a stále hľadá svoje prvé olympijské zlato.

Teraz 30-ročná a vydatá za švajčiarskeho futbalistu Valena Behramiho, Good-Behrami má za sebou výkon svojej kariéry. Na minulosezónnych majstrovstvách sveta v talianskej Cortine d’Ampezzo získala dve zlaté a jeden bronz.

„Teraz je veľmi uvoľnená,“ povedal Bini, jej bývalý tréner. „Keď chce niečo dosiahnuť, robí to lepšie.“

MARCO ODERMATT

Ak má Goggia zámok, Marco Odermatt Obľúbený v obrovskom slalome.

Dvadsaťštyriročný švajčiarsky lyžiar vedie celkové poradie Svetového pohára, keď v tejto sezóne vyhral štyri z piatich pretekov GS a v jediných pretekoch, ktoré nevyhral, ​​skončil druhý.

READ  Kde bolo natočené „Tune“ Denise Villanuevovej?

Odermatt, ktorý získal päť zlatých medailí na juniorských svetoch 2018, sa rýchlo stáva silou v zjazde a super-G.