Hlavné správy

Slovenská priemyselná výroba v novembri rastie

Regionálne dnes

Streda 13. januára 2021, 10:30

Priemyselná produkcia Slovenska po prvý raz za desať mesiacov vzrástla, uviedli v pondelok údaje zo Slovenského štatistického úradu (SÚSR).

Priemyselná produkcia v októbri poklesla o 2,6%, v októbri medziročne vzrástla o 2,2% v pracovných dňoch. Produkcia za november medziročne stúpla o 0,5%. Produkcia v sektore elektriny, plynu, pary a klimatizácie vzrástla o 14,1%, v ťažbe nerastných surovín o 5,6%.

Priemyselná produkcia sa v novembri medzimesačne zvýšila o sezónne upravených 3,1%. Samostatné údaje bratislavskej štatistickej firmy ukazujú, že stavebná produkcia v novembri medziročne poklesla o 9,0%.

Podporte BUDAPEST OBCHODNÝ VESTNÍK

Vytvorenie časopisu hodného názvu je drahý biznis. Už 27 rokov sa vydavatelia, redaktori a reportéri časopisu Budapest Business Journal snažia priniesť vám obchodné správy, informácie, ktorým môžete dôverovať, ktoré sú pravdivé, presné a obchodné správy, ktoré sú dodávané bez strachu a priazne.

Novinové spoločnosti po celom svete sa ťažko snažia nájsť taký obchodný model, ktorý by im umožnil pokračovať v excelovaní bez toho, aby to ohrozilo ich výkonnosť. V poslednej dobe niektorí experimentovali s myšlienkou zaujať svojich čitateľov ako svojich najdôležitejších partnerov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť našim čitateľom. Radi by sme vás pozvali, aby ste nám pomohli vydať kvalitný obchodný denník, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora PPJ a môžete si zvoliť, ako často a ako často nám môžete posielať svoje príspevky.

READ  Slovenčina má slovo, ktoré má naučiť svet

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close