Slovenská Vlova vyhráva celkový ženský titul Svetového pohára

(Reuters) – Šiesta nasadená Slovenka Petra Vlová sa v sobotu stala prvou celkovou šampiónkou svetového pohára v alpskom lyžovaní a vo finálovom finále žien v sezóne, ktoré vyhrala Rakúšanka Katarina Lionsbergerová, skončila šiesta.

S jediným obrovským slalomom, ktorý sa v nedeľu predstaví vo švajčiarskom stredisku Lenzerheid, má Valhova plné ruky práce vo veľkom krištáľovom svete, ktorý má náskok 136 bodov pred Švajčiarkou Laurou Good-Behrami.

Lyonsberger vyhral titul Svetového pohára v slalome, keď s náskokom 35 bodov predbehol amerického vicemajstra Michaela Schiffa, zatiaľ čo bývalý líder a obhajca titulu Vlova skončil tretí.

Titul v slalome predstavuje významný rok pre Lionsbergera, ktorý vo februári získal na majstrovstvách sveta v C ர்ட rdoba de Ampezo slalom a paralelné zlaté medaily.

Marleys Shieldová bola poslednou Rakúšankou, ktorá v roku 2012 vyhrala svetový pohár v slalome žien.

Schiffrin, šesťnásobný víťaz svetového pohára v slalome, získal titul ďalej po tom, čo Silvano Feltrametti obsadil druhé miesto v pištoli. Ale posledný vicemajster Lionsberger klesol rýchlo o 1,24 sekundy a vyhral titul aj titul.

Gud-Behrami, ktorý získal na majstrovstvách sveta dvojnásobnú zlatú medailu, síce nejazdil slalom, ale jeho nádeje na premenu Vlova sa už stratili, keď boli pre zlé počasie zrušené zjazdy a preteky Super-G.

Vlovej stačilo skončiť na 15. mieste, aby získalo prvý celkový titul.

(Hlásil Alan Baldwin v Londýne, zostavil Hugh Lawson)

READ  Alpská Kanada | Novinky | Alpine Canada oznamuje tím pre 2023 FIS PARA ALPINE Majstrovstvá sveta v lyžovaní