Zábava

Slovenské kiná tento týždeň premietajú severské filmy

Filmový festival Scandi prináša lavínu severských filmov.

Veľkosť písma:A|A+

K severským krajinám a ich kinematografii patria koncom januára divadlá.

Ôsmy ročník festivalu Scandi Film Festival, ktorý premieta súčasné severské filmy, sa koná vo vybraných slovenských divadlách od 24. do 30. januára tohto roku.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Video //www.youtube.com/embed/k29kpMXSPKc

Evan Hronek, riaditeľ Film Europe stojaci za festivalom Scandi, uviedol, že festival nie je úplnou ukážkou produkčnej hodnoty a kreativity Dánska, Švédska, Nórska, Fínska a Islandu, ale desať alebo 15 filmov.

„České a slovenské publikum prostredníctvom Scandy vždy uvidí film, ktorý v konečnom dôsledku definuje nielen produktové kvality konkrétnej krajiny, ale celého severského regiónu,“ povedal Hronek.


Tu nie sú žiadne pukance! Známe bratislavské kino je na scéne už desaťročie Čítaj viac

Margaret – Slovenské divadlo prináša severské filmy do popredia mnohých severských filmov, vrátane Kráľovná severu, Divokí muži, Blcha, Ninja Baby, Dow, Tigre, Najkrajší chlapec na svete, Projekt Z, Ladies of Steel a Fakt. .

V Bratislave je päť kampusov, v ktorých sa koná Scandi Film Festival: Slovenské národné divadlo, Kino Film Europe, Kino Lumiere, Kino Milados a Artkino Ja Scotlom. Ak chcete zistiť, ktoré premietania sú vhodné pre angličtinu, pozrite si plán Lumiere. Film produkuje Europe Cinemas Predstavenie počas festivalu.

V Košiciach bude festival hostiť kino smev a Kulturpark. Okrem dvoch veľkých slovenských miest sa severské filmy budú premietať aj v 23 menších mestách, medzi ktoré patrí Nitra, Trnava, Žilina, Prešov, Banská Bystrica a Trenčín.


READ  Austrália porazila Belgicko na Billy Jean King Cup, Slovensko porazilo USA | Tenisové novinky

Pozrite si podmienky vstupu do kín Posilňovacia dávka otvára cestu k širším výhodám. Toto sú kroky Slovenska proti Omigranu (Q&A) Čítaj viac

Diváci, ktorí nemôžu vidieť Skandi naživo, môžu sledovať filmy Po zakúpení vstupeniek do virtuálnej premietacej miestnosti.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close