Ekonomika

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí kritizuje ruské veľvyslanectvo za vnútorné zasahovanie – EURACTIV.com

Ministerstvo zahraničných vecí zaslalo ruskej ambasáde protestnú nótu, v ktorej pozvalo ruských a bieloruských veľvyslancov zúčastniť sa na oslavách Slovenského národného povstania organizovaných bývalým premiérom a teraz opozičným lídrom Robertom Figom.

Oficiálne oslavy neúspešného Slovenského národného povstania proti fašistickej nadvláde v roku 1944 sa už tradične konali v Panskej Bystrici, rodisku povstania. Vláda sa však ako bezpečnostné opatrenie rozhodla proti účasti verejnosti.

To ostro kritizoval Figo, ktorý organizoval vlastnú akciu. Pozvaní boli aj francúzski a českí veľvyslanci, ktorí však účasť odmietli.

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok sa pohotovo vyjadril, že „postup ruského diplomata je úplne v rozpore so základnými princípmi, že zahraničný diplomat by nemal zasahovať do vnútornej politiky Slovenska“.

„Je nehorázne, že Smer ako človek stál za oficiálnym predstaviteľom štátu, ktorý vedie brutálnu vojnu proti nášmu susedovi,“ povedal Gorkoc o Ficovej strane Smer, ktorá vládla Slovensku v rokoch 2006 až 2010 a opäť v rokoch 2012 až 2018. .

„Smar je teraz kategoricky a oficiálne, nielen verbálne, ale na strane agresora a podporuje ho vo vojne proti Ukrajine,“ dodal Korgok.

Fico vyzval ľudí, aby si povstanie pripomenuli, no dodal, že odkaz účastníkov sa nenaplnil. Tiež sa domnieva, že sankcie voči Rusku by mali byť zrušené, keďže poškodzujú Európsku úniu a Slovensko.

READ  Právo hrá kľúčovú úlohu v RWM & Letsrecycle Live

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close