technológie

Slovenskí vývojári objavujú nový trh. V tomto obchode nájdete takmer 50 našich aplikácií

Huawei v súčasnosti čelí rôznym prekážkam. Na jednej strane chýba podpora služieb Google, čo znamená stratu aplikácií, ako sú Gmail alebo YouTube. A tiež obchod s aplikáciami Google Play. Na druhej strane je tiež ohrozená výroba čipov Huawei pre mobilné zariadenia.

Spoločnosť však postupuje krok za krokom a tieto ťažkosti rieši za behu, pričom si udržala druhé miesto v globálnom predajcovi smartfónov. Spoločnosť podnikla kroky na správne vytvorenie vlastného obchodu s aplikáciami s názvom Galéria aplikácií proti nedostatku podpory spoločnosti Google. Jednou z nevýhod tohto obchodu pre Slovákov bola nízka podpora zo strany slovenských vývojárov. V súčasnosti sa to však vyvíja postupne.

Slovenské zastúpenie spoločnosti Huawei dnes predstavilo aplikácie miestnych vývojárov. Dopĺňajú sa žiadosti zo Slovenska z rôznych oblastí.

  • Bratislavská integrovaná doprava (BID) je koordinátorom integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji. Úlohou spoločnosti BID je vytvárať dokumenty pre spoluprácu vlakov, autobusov alebo trolejbusov, zatiaľ čo užívateľ si prostredníctvom nej môže kúpiť lístok prostredníctvom mobilnej aplikácie IDS BK. Používatelia smartfónov spoločnosti Huawei si ich v súčasnosti môžu tiež stiahnuť z galérie aplikácií. Zahŕňa tiež vyhľadávač spojenia so zobrazením aktuálneho oneskorenia.
  • Aplikácia operátora Slovak Telekom v obchode AppGallery nie je nová. Doteraz to však mohli sťahovať iba používatelia smartfónov so službami Google. Prevádzkovateľ však pracuje na záverečnej fáze a žiadosť bude k dispozícii v galérii aplikácií na telefónoch Hauwei od konca mája. Pomocou aplikácie môžete produkty Telekom spravovať ľahko a pohodlne. V prípade čísel mobilných telefónov to znamená množstvo dát, minút a textových správ, ktoré môžete v danom mesiaci stále používať. Zákazníkom tiež umožňuje nakupovať ďalšie dátové balíčky pre domáce a roamingové použitie. Platba faktúr je veľmi rýchla vďaka možnosti uloženia karty.
  • Inlogic Software je slovenský výrobca mobilných a online hier s viac ako 15-ročnou históriou. Spoločnosť so sídlom v Banskej Bystrici má populárne tituly ako Cat Simulator, Tennis Pro alebo Football Cup a distribuuje aplikáciu v 150 krajinách na piatich kontinentoch. Už v roku 2018 spoločnosť zistila príležitosť bezprostredne po globálnom uvedení obchodu Huawei AppGallery. Svoju prvú hru tu sprístupnili v tom istom roku. V súčasnosti je na HMS plne integrovaných sedem hier.

Nepoznali ste všetko?

Tento článok je výhradným obsahom Hospodárskych novín. Ak chcete neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, prihláste sa na odber jedného z troch digitálnych programov.

->

Tento článok ste si prečítali, pretože ste sa prihlásili na odber Hospodárskych novín. Ďakujeme za podporu kvalitnej žurnalistiky.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close