Slovensko 0-5 Španielsko: Martin Dubrovka Howler sa zúčastňuje španielskeho povstania a na posledných 16 módnych futbalových novinkách dosahuje Euro 2020

Španielsko za posledných 16 rokov použilo slovenský výbuch, aby v Seville zafixovalo svoje miesto kladivom 5: 0, čím tiež vyradilo svojich súperov z turnaja.

Alvaro Morata zachránil svoj predčasný trest – poskytnutý VAR – Martinom Dubrovkom, ktorý ich doviedol k druhému miestu predtým, ako Španielsko zvíťazilo v zápase, a v pondelok v Kodani zaviedlo svoj posledný duel s Chorvátskom.

O pol hodiny po strele Pabla Šarabiu do jeho vlastnej siete išla Dubrovka z hrdinu na nulu, zdvojnásobila náskok Španielska v čase zranenia a Imeric Laporte vsietil po odchode svoj prvý gól za svoju krajinu. Dlažba.

Slovensko sa vrhalo opatrne do vzduchu s vedomím, že iba jeden bod by im dal skutočnú nádej na postup, ale Sarabia sa po páde nízkej lopty Jordiho Albu v 11. polčase v druhom polčase 11 minút rýchlo bez stopy potopila.

Ferran Torres sa stal srbským moderátorom svojim prvým dotykom (67), zatiaľ čo Juraj Kukka zachytil desivú slovenskú scénu prostredníctvom vlastnej siete a v Euro 2020 dosiahol hranicu ôsmich priečok.

Hodnotenie hráčov

Slovensko: Dubravka (4), Bekarik (5), Satka (5), Screenier (6), Hoboken (5), Kukka (5), Hromata (5), Horaslin (4), Hamšík (5), Mac (4), Duda (4).

Subs: Lobotka (6), Thuris (5), Weiss (5), Suslow (5), Benz (N / A).

Španielsko: Simon (6), Asbiliquetta (7), Garcia (6), LaBorte (7), Jordi Alba (7), Koks (7), Košíky (8), Petrie (7), Sarabia (9), Morata (5) , Moreno (6).

Subs: F. Torres (7), Diego (6), P. Torres (7), Dror (6), Highsable (6).

Muž zápasu: Pablo Sarabia

Kliknutím na výbavu Španielska vyčistíte chudobné Slovensko

Nový pohľad na Španielsko, oživený návratom Sergia Basketsa v jednej zo štyroch zmien, vyzeral z ostrého pohľadu ostro, ale požičal sa Slovensku, keď Jacobo Hromata doprial Coke snahu a mal jedinečnú príležitosť ujať sa vedenia po VAR. Za preskúmanie bola Španielsku uložená pokuta.

READ  Kde sledovať Ligu majstrov UEFA: Partneri televízneho vysielania, živé prenosy | Liga majstrov UEFA

Skromný priamy kop Moraty vylúčil Dubrovka a jeho hrdinský status sa rýchlo odstránil, keď sa pokúsil zablokovať dlhoročné úsilie Srbska, namiesto toho sa vrátil k svojmu vlastnému cieľu.

Možno brankár Newcastlu urobil druhú chybu Španielska, aby svoju chybu napravil, potom čo sa Laporte rozhodol dobehnúť na hranicu svojej šestnástky a Gerard Moreno nedokázal prestať doručovať center do Manchestru City. Obranca.

Jednotlivé polčasové body zaradili Slovensko na tretie miesto v skupine E, stále však na hranici opustenia skupinovej úrovne, na čo odpovedal Stefan Tarkovič a do prestávky poslal dvoch náhradníkov.

Po jasnom štarte v tomto polčase Slovensko pripustilo tretinu, keď urobilo dobrú alfa jednotku, prešlo cez šestnástku a bravúrne skončilo Srbsko.

Vynikajúce popoludnie Luisa Enriqueho sa ešte umocnilo, keď sa Torres, ktorý bol poslaný ako náhradník pred niekoľkými minútami, vrátil z úzkeho rohu domov s krížom Sarabia, zatiaľ čo ďalšia asistencia Pav Torres sa z priameho kopu vrátila do vnútra. hlava Cukovej Dubrovky a späť dovnútra.

Španielsko sa zdalo v polčase nevyhnutné, mohlo skončiť šieste, keď sa Michael O’Reilly nedokázal spojiť s iným alfa krížom, ale tragické Slovensko sa bez stopy potopilo a nedalo im nijaké známky tvrdej skúšky v Seville a nemohlo sa kvalifikovať finále-16 kvôli ich nižšiemu gólovému rozdielu.

Muž zápasu – Pablo Sarabia

Keď sa Moreno presunul doľava, aby ho uspokojil, Sarabia strelil svoj prvý gól jednou rukou – aj keď nie tak veľkou ako Dubrovka – predtým, ako dostal skóre, a Torresovo zadné pole obsadilo tretie miesto.

PSG vynechali iba osem zápasov pred sebou a je pravdepodobné, že nastúpia proti Chorvátsku v posledných 16 tohto formátu.

Vyberte fakty

• Španielsko remizovalo najväčší rozdiel v zápase na európskom šampionáte a stalo sa piatou odlišnou stranou, ktorá vyhrala zápas o päť gólov (po Francúzsku a Dánsku v roku 1984, Holandsku v roku 2000 a Švédsku v roku 2004).
  • Je to 50. víťazstvo Španielska na významnom turnaji (Svetový pohár a euro), štvrtý európsky tím, ktorý dosiahol tento míľnik po Nemecku, Taliansku a Francúzsku.
  • Prvýkrát od prevzatia moci nad Slovenskom utrpel Stefan Tarkovic prehry back-to-back, dnes večer bol jeho 12. zápasom.
  • Španielsko strelilo prvýkrát v zápase európskych majstrovstiev päť gólov, čo bolo ich 43. stretnutie na turnaji.
  • Od svojho debutu v národnom tíme v októbri 2019 sa Gerard Moreno priamo podieľal na 10 góloch (päť gólov a päť asistencií) za Španielsko – viac ako ktorýkoľvek iný hráč v tejto sezóne.
  • Jeho prvým dotykom v zápase bolo, keď Ferran Torres skóroval iba 44 sekúnd po tom, čo nastúpil ako náhradník – najrýchlejší gól, ktorý strelil náhradník na európskom šampionáte v roku 2004 po Španielovi Juanovi Carlosovi Valeranovi (39 sekúnd a Rusko).
READ  Hromadné testovanie na Slovensku znižuje mieru infekcie

Čo bude ďalej?

Španielsko čelí v Kodani v pondelok 28. júna Chorvátsku; Kick-off o 17:00

Slovensko, ktoré je teraz vyradené z turnaja, cestuje 9. septembra na ďalší zápas kvalifikácie MS 2022 do Slovinska; Kick-off o 19:45.