Slovensko 1: 0 Škótsko: správa o zápase

Škótsko nedokázalo kráčať v šľapajach hráčov, ktorí sa dostali na prvý veľký turnaj po 22 rokoch. Zverenci Steva Clarka v nedeľu prehrali so Slovenskom 1: 0, čo bola ich prvá prehra v 10 zápasoch.

Diverzný štrajk Johna Griggsa v 32. minúte rozdelil stretnutie dvoch tímov, ktoré sa tento týždeň kvalifikovali na Euro 2020, pretože veľa zmenené Škótsko nevyužilo sériu šancí.

Prvá porážka Škótov po 13 mesiacoch znamená, že si budú musieť počkať, kým v skupine B2 ligy národov skončia prví.

Mohlo by sa to stať dokonca aj v nedeľu, ak Česko neprekoná Izrael alebo ak vyhrá Škótsko, keď v stredu odíde do Izraela.

Clarke vo štvrtok penalizoval Srbsko za dosiahnutie ôsmich majstrovských titulov.

Diváci sa však stále tešili z veľkých šancí a aspoň trpeli tým, že svoju nepremoženú sériu nepredĺžili.

Oli McBerney strelil jeden z piatich úspešných trestov Škótska v strede poľa, ale útočník Sheffieldu United hľadal svoj prvý medzinárodný gól od úvodného zápasu a premárnil dve veľké šance, aby dostal svoju stranu do vedenia.

Craig Gordon sa vrátil do brány prvýkrát po dvoch rokoch, ale Griggsova strela sa odrazila od Kennyho McLeana a do dolného rohu.

Stuart Armstrong bol len kúsok od remízy tesne pred polčasom, keď preletel vynikajúcou loptou Ryana Christieho.

Po prestávke si všetky tri body pripísal slovenský brankár Marek Rodak.

Blokátor Fulhamu najskôr neskutočne zachránil, aby poprial McLeanovi titul krížencom Kierana Tyrneyho.

Posledným ťahom v hre si Lee Griffiths myslel, že získal bod silnou strelou bez lopty, ktorá sa odrazila od Rodaka.

Škótsko je stále o štyri body pred pohlavím v skupine B2 Ligy národov a čaká ho úvodné stretnutie eur.

READ  Adrián Guľa zastavil vyhlásenie, Viktoria Plzeň zvíťazila o sedem gólov

Slovensko, ktoré sa kvalifikovalo na Euro 2020 štvrtkovým víťazstvom v play-off nad Severným Írskom, je v skupine so štyrmi bodmi z piatich zápasov.