Slovensko 1:0 Belgicko (17. jún 2024) Rozbor zápasu

Ivan Schranz zasiahnuť SlovenskoRýchly gól veľkého zápasu premárnil svoju stranu pri prehre 1:0. Belgicko v pondelok v skupine E ME.

Bola to prvá prehra Belgicka v 16 zápasoch pod vedením trénera Domenica Tedesca a vzpomínka na katastrofálnu kampaň na majstrovstvách sveta 2022, aj keď dva góly neuznal VAR.

Obaja boli prítomní od začiatku Romelu LukakuObrovským sklamaním pre rómskeho útočníka bola prvá a druhá hádzaná pre ofsajd v rozohrávke, v ktorej navyše premárnil niekoľko čistých šancí.

Po zápase v nemeckom Frankfurte Tedesco povedal, že nevyužité šance sú hanbou, ale za jeho belgickú stranu netreba robiť paniku.

„Vedel som, že jedného dňa prehráme zápas; bohužiaľ to bolo dnes,“ povedal Tedesco. „Dnes nemôžem mužstvu povedať príliš veľa, musím byť lepší. Vytvorili sme si veľa šancí, veľké šance. Ak dáte prvý gól, je to viac ako možné. Potom je hra jednoduchá. Vieme, že prídu Vieme, že tento tím mal proti Portugalsku veľa lopty.

„Presadzovali sme sa vysoko, získavali sme dobré lopty a nevyužité šance jednoducho neboli ideálne. Mali sme ich veľa a veľké.“

Slovensko sa pridalo Rumunsko Posledný menovaný zostáva po výhre 3:0 na čele tabuľky Ukrajina V Mníchove skôr v pondelok. Budúcu sobotu sa Belgicko stretne s Rumunskom v Kolíne nad Rýnom.

Pred zápasom sa hovorilo o tom, že toto bude nové Belgicko, ktoré zhodí štítok Zlatej generácie a naplní ju mladými talentmi, no rovnaké problémy pretrvávajú.

Hráči Belgicka odchádzajú z ihriska po šokovej prehre so Slovenskom na európskom šampionáte.

Tedescovo mužstvo dominovalo 90 minút, ale chýbal mu klinický kontakt a keď ho našli, VAR a obrana Slovenska im to odopreli.

„[Lukaku has] „Keďže hrá za Belgicko, vie, ako strieľať góly,“ povedal Tedesco. Dnes večer skóroval, no nebolo mu to dovolené. Ak niečo potrebuje, som tu pre neho, ale je to skvelý hráč a nepotrebuje k tomu nič. Všetci sú sklamaní z toho, čo sme videli v šatni a nálady na ihrisku, no môžeme túto prehru využiť.

Belgicko bolo bez preferovanej stredovej obrannej dvojice John Vertonghen A Divadlo ArthurA s ľavou Jeremy Toku V prvom polčase sa hrá vpravo Yannick Carrasco S ľavým krajným obrancom chýbala mužstvu rozvaha.

Práve tá neistota dala otváračke Slovenska šancu brániť sa a keď Doku zbabranú loptu odhlavičkoval do vlastnej šestnástky. Juraj GukaJeho pokus sa podarilo zachrániť a lopta prepadla až k Schranzovi, ktorý prekonal brankára Belgicka Goen Castiels Gól padol o šesť minút a päť sekúnd z úzkeho uhla.

Belgicko si bude myslieť, že dovtedy malo ísť do vedenia 1:0, keď slovenský brankár prekonal Lukakua z tesnej blízkosti. Martin Dúbravka Po Tokuovom hypnotizujúcom behu z vlastnej polovice.

Bola to prvá z troch veľkých šancí v polčase pre Lukakua, ktorý pod Tedescom strelil 17 gólov v 11 zápasoch. Druhý gól Lukakua bol zamietnutý a VAR v závere druhého polčasu vyzval na striedanie. Lois Opanda Zahral loptu rukou a potom prihral spoluhráčom.

„Ťažko sa o tom hovorí. Keby sme vyhrali, možno by som viac povedal svoj názor,“ povedal Tedesco. „Teraz, keď sme prehrali, chcem byť dobrý, férový porazený. Veríme tým chalanom, rozhodcom, veríme VAR. Ak sa rozhodnú, že je to hádzaná, musíme to akceptovať.“

Šance malo aj Slovensko. Castiels musel urobiť skvelý ponor Lucas HaraslinWinov výborný volej a Slováci predviedli skvelú defenzívnu disciplínu, keď oslavovali každý zákrok, keď skórovali.

Belgicko opäť zakončilo striedanie v gólovom súboji Johan Bagayoko Streľba vyzerala ako istý gól iba pre obrancu Slovenska Dávid Hanko Vyčistite loptu mimo čiary.

„Menej tímov, ak chcete… menších krajín, urobilo pokrok,“ povedal tréner Slovenska Francesco Calzona. „Môžeme spôsobiť problémy hodnotnejším krajinám, no stále je tu veľká priepasť.

„Musíme veľmi tvrdo pracovať. V žiadnom prípade to nie je jednoduché, pretože krajina ako Belgicko produkuje toľko futbalistov. Ale je tiež pravda, že menšie krajiny rastú. Uvedomil som si, že menšie krajiny boli v kvalifikačnej skupine veľmi dobre zorganizované. pravda, zlepšili sa.“

READ  Mark Masters: Kanadu čaká prvý test proti vyradeným Fínom