Slovensko 1:2 Ukrajina: Striedajúci Roman Jaremčuk skóroval a zabezpečil Ukrajine prvé víťazstvo na UEFA Euro 2024.

Ukrajina je bodovo vyrovnaná so súpermi Slovenskom a Rumunskom, ktoré v sobotu odohrajú druhý zápas skupinovej fázy proti Belgicku.

Tím Serhiya Repro si v prvom polčase vytvoril množstvo šancí, no boli vyrovnané.

Rozhodnutie vyradiť z hry brankára Realu Madrid Andriyho Lunina bolo potvrdené v úvodných 10 minútach, keď striedajúci Anatoly Trubin predviedol dva kľúčové zákroky.

Nízkoúhlové zakončenie Lukasa Haraslina nohami poprel, následne zblízka prekonal Schranza.

Trubin bol späť v akcii, keď zachránil priamy kop Davida Hankowa, ktorý si tipoval na vhadzovanie.

Hanko zobral výslednú štandardku a s ľahkosťou sa dostal za obranu Ukrajiny a našiel Haraslina, na ktorého sa vrhol Sranz.

Michał Mudrić sa na začiatku snažil presadiť v hre a strieľal na bránu.

Ten sa presadil a prihral Artemovi Tovićovi, ktorý v šestnástke predviedol šikovnú strelu na bližšiu žrď, ktorú zblokoval Peter Bekaric.

Výkon Ukrajiny v druhom polčase však zvýraznil bojovnosť v ich kádri, keď nasledovali vyrovnávajúci gól Shabarenka.

Nastali emotívne scény s Yaremčukom v slzách na plný úväzok, keď ukrajinskí hráči tlieskali svojim fanúšikom po tak potrebnom víťazstve.

READ  PIERCE - Hurricanes zaznamenali prvé víťazstvo na ceste proti Iowa State Daily