Hlavné správy

Slovensko a Česká republika: Vonkajšie hranice EÚ by sa mali posilniť

Slovenský premiér Eduard Heger a jeho český náprotivok Petr Fiala na stretnutí v Prahe povedali, že vonkajšie hranice EÚ musia byť posilnené, a zopakovali, že ochrana maďarsko-srbskej hranice je kľúčová. .

Premiér Heger a premiér Fiala počas minulotýždňového stretnutia zdôraznili, že obe krajiny zintenzívnia spoluprácu v boji proti nelegálnemu prisťahovalectvu a zaviazali sa spolupracovať aj s ďalšími krajinami EÚ. SchengenVisaInfo.com správy.

Slovenský premiér zdôraznil, že krajina je okrem posilnenia vlastných vonkajších hraníc pripravená pomôcť Maďarsku pri správe hraníc so Srbskom s cieľom v prípade potreby eliminovať nelegálnu migráciu.

Heger tiež zdôraznil, že krajiny EÚ musia spoločne riešiť krízu nelegálnej migrácie, ak chcú problém vyriešiť.

Podobne predseda vlády Českej republiky uviedol, že orgány krajiny sú otvorené spolupráci so Slovenskom a ďalšími krajinami EÚ. Fiala navyše súhlasil s koordináciou ich pôsobenia so Slovenskom na česko-slovenských hraniciach.

Okrem vyššie uvedeného slovenské orgány diskutovali aj s maďarskými orgánmi o súčasnej nelegálnej migrácii a možných riešeniach, ktoré je možné prijať.

Slovenský minister vnútra Roman Mikulec a maďarský minister vnútra Karolyi Kondrat sa tento týždeň stretli, aby prediskutovali opatrenia, ktoré by obe krajiny mohli prijať na ďalšiu kontrolu hraníc.

„Rád by som sa poďakoval príslušníkom polície, ktorí sú každý deň nasadzovaní na ochranu vonkajšej schengenskej hranice. Jednoznačne vidíme, že ide o veľmi účinný spôsob, ako zabrániť nárastu nelegálnej migrácie v Európe, takzvanou balkánskou cestou. Je to veľmi dôležité, aby sme sa snažili o ochranu vonkajších hraníc Schengenu,“ povedal. Na maďarskom území zároveň pôsobia zmiešané hliadky, ktoré sa pokúšajú chytiť migrantov prechádzajúcich cez plot napríklad pomocou rebríkov. povedal Mikulek.

Na maďarsko-srbskej hranici je podľa slovenského ministerstva vnútra denne nasadených okolo 800 policajtov. Zdôraznilo sa tiež, že hranica je nepretržite monitorovaná prostredníctvom kamier a dronov.

READ  Stredoeurópski lídri sa zameriavajú na očkovanie a jadrovú energiu

SchengenVisaInfo.com už skôr informoval, že Slovensko naďalej monitoruje vstupy nelegálnej imigrácie a zintenzívnilo spoluprácu s mimovládnymi organizáciami. Okrem toho úrady v krajine preverujú medzinárodné databázy, aby zistili, či migranti nepredstavujú bezpečnostnú hrozbu pre Slovensko a Európsku úniu.

>> Žiadosti o azyl v EÚ dosiahli v auguste nové maximum

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close