Ekonomika

Slovensko a Kórejská republika prehlbujú spoluprácu

štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky, Ingrid BrockowováStal sa prvým námestníkom ministra obchodu, priemyslu a energetiky Kórejskej republiky Jang Yong-jin 21. apríla 2023 v Bratislave.

„Naše vzťahy za viac ako 30 rokov výrazne pokročili v oblasti obchodu, ekonomiky a kultúry, ako aj v politickom dialógu,“ povedala Ingrid Broková.

„Južná Kórea je naším prirodzeným partnerom a najväčším investorom v Ázii. Nie sú to len závody Kia alebo Samsung, na Slovensku pôsobí viac ako 100 kórejských spoločností, ktoré prispievajú k nášmu ekonomickému rastu. Potvrdzujem záujem vlády SR o ďalšie prehlbovanie tejto spolupráce a naším cieľom je prilákať vysokohodnotné investície,“ pokračovala Brocková a dodala, „Slovensko ponúka investičné príležitosti do výroby batérií pre elektromobily, polovodičov, robotiky a umelej inteligencie.

V tejto súvislosti vyjadril uznanie plánovanej návšteve obchodnej misie kórejských spoločností, ktorá sa uskutoční koncom mája a začiatkom júna.

Štátny tajomník ocenil principiálny postoj Kórejskej republiky k ruskej agresii proti Ukrajine a jej pomoci okupovanej krajine. Zároveň odsúdil pokračujúce testovanie balistických rakiet zo strany Kórejskej ľudovodemokratickej republiky, ktoré ohrozuje mier a stabilitu na Kórejskom polostrove a v celej východnej Ázii.

READ  "Privítali sme dva milióny utečencov za tri týždne - to je zázrak"

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close