Technológie

Slovensko ako prvé presúva pacientov do zahraničia na pomoc nemocniciam

11. januára 2021 Zdravotníci vo Fakultnej nemocnici v Nitre na Slovensku zistili, že vo vakcíne proti korónovému vírusu (COVID-19) sa pokračovalo. REUTERS / Radovan Stoklasa

PRAHA 4. marca (Reuters) – Oaxaca preniesla svojich prvých pacientov s koronovým vírusom do Poľska, pričom stredoeurópske nemocnice prekypujú pacientmi infikovanými COVID.

Slovensko zaznamenalo za posledný týždeň najvyšší počet úmrtí súvisiacich s COVID na svete, pretože doteraz vládne kontroly nekontrolovali šírenie korónového vírusu.

„Prví pacienti (z Poľska) boli prevezení do Corlisu,“ uviedol na Facebooku štátny tajomník pre zdravie Peter Stachura.

Povedal, že Poľsko a Nemecko ponúkli, že vezmú po 10 pacientov zo Slovenska. Rumunsko pomohlo vymeniť niektoré postele v slovenských nemocniciach, aby sa mohli používať pre pacientov s COVID, ktorí nezvládali pľúca.

Nemocnice na Slovensku sa rozšírili na zhruba 4 000 z dôvodu počtu pacientov s koronovým vírusom. 5,5 milióna krajín zaznamenalo 7 560 úmrtí na korónový vírus.

Vláda od stredy sprísnila protiepidemické opatrenia vrátane prísnych obmedzení pohybu osôb a uviedla, že ak tieto opatrenia nebudú dostatočné do 21. marca, sú možné prísnejšie obmedzenia. čítaj viac

Krajina tiež dostáva pomoc na distribúciu vakcín od svojich náprotivkov v EÚ. Premiér Igor Madovic sa pozrel za hranice EÚ, aby kúpil ruský Sputnik V a otriasol vlastnou vládnou koalíciou.

Správa Roberta Muellera, úprava Larryho Kinga

Naše štandardy: Princípy nadácie Thomson Reuters.

READ  Chrome OS opravuje moje najväčšie priľnutie k miestu „Tote“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close