Zábava

Slovensko by mohlo darovať Ukrajine 11 stíhačiek MiG

DŠéf ruského vyšetrovacieho výboru Alexander Pastrykin uviedol, že proti členom ukrajinskej armády, politického vedenia, ultranacionalistických združení a ozbrojených organizácií bolo začatých 1300 trestných činov a viac ako 400 bolo doteraz braných na zodpovednosť.

Medzi cieľmi vyšetrovania boli zamestnanci ukrajinského ministerstva zdravotníctva – bez poskytnutia dôkazov – ktorých obvinil z vývoja zbraní hromadného ničenia, ako aj občania Británie, Spojených štátov, Kanady, Holandska a Gruzínska.

V súvislosti s útokmi na ruské veľvyslanectvá alebo iné veľvyslanectvá v Holandsku, Írsku, Litve, Českej republike, Poľsku, Rumunsku a Francúzsku bolo otvorených osem trestných vecí.

Vyšetrovanie akcií ukrajinských bezpečnostných síl v Doneckej a Luhanskej ľudovej republike a OSN. Pastrykin dostal otázku, či vyšetrovanie bude prebiehať pod záštitou.

Povedal, že keďže „kolektívny Západ“ otvorene podporuje Ukrajinu, je vhodnejšie spolupracovať s ruskými partnermi v Spoločenstve nezávislých štátov, Organizácii zmluvy o kolektívnej bezpečnosti, Skupine BRICS a Šanghajskej organizácii spolupráce.

Povedal, že by bolo „dobré“ zapojiť krajiny s nezávislými pozíciami na Ukrajine, „najmä Sýriu, Irán a Bolíviu“.

READ  Český spevák Nedvěd sa narodil druhýkrát: 5-hodinová operácia srdca!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close