Zábava

Slovensko dostalo 200 000 dávok ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V.

Vojenské nákladné lietadlo prepravujúce 200 000 dávok ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik v pondelok pristálo vo východoslovenskom meste Kosciuszko.

Slovensko podpísalo zmluvu o kúpe 2 miliónov dávok ruského jabinu, ale nákup bol až do tejto prvej dodávky utajený.

Predseda vlády Igor Madovič uviedol, že krajina v priebehu dvoch mesiacov získa milión zobrazení a ďalšie v máji a júni.

Slovensko je po Maďarsku druhou krajinou Európskej únie, ktorá použila ruskú vakcínu, ktorá nie je akreditovaná Európskou farmaceutickou asociáciou (EMA).

„V Európe sa vakcína Sputnik V stala obľúbenejšou na Slovensku, v Maďarsku, San Maríne, Srbsku, Čiernej Hore, Republike srbskej, Bielorusku a Rusku, ako aj v ďalších krajinách regiónu,“ povedal Krill Dimitriev, generálny riaditeľ Russia Direct. Investičné fondy vo vyhlásení.

„Od štátov EÚ sme dostali niekoľko žiadostí o vydanie Sputniku V priamo na základe recenzií ich národných spoločností.“

„Budeme spolupracovať s EMA na základe priebežného procesu kontroly, ktorý sa začal v januári,“ pokračoval Dmitriev.

Madovičova koaličná vláda pôvodne plány na nákup vakcíny proti Sputniku V koncom februára odmietla.

Minister zdravotníctva Marek Croce, ktorý dohodu umožnil, tvrdí, že úradníci by mohli začať podávať vakcínu do dvoch týždňov.

Maďarsko vydáva čínsku čínsku formu

Minulý týždeň sa Maďarsko stalo prvou krajinou v Európskej únii, ktorá predstavila čínsku synoformnú vakcínu – bez schválenia koaličného regulátora.

Predseda maďarskej vlády Victor Orban Číňanov v nedeľu očkovali v očkovacom centre v Budapešti.

Orban predtým, ako dostal očkovaciu látku, povedal, že sa rozhodne pre očkovaciu látku vyrobenú v Číne, pretože jej veľmi verí.

Vláda kriticky hodnotila tempo očkovacieho programu EÚ a nakúpila vakcíny z Ruska a Číny, aby podporila nákupy.

Ale aby sa tanier expandovaných vakcín v krajine mohol úplne využiť, úrady sa pokúšajú zvýšiť spätnú dôveru v populáciu vyprodukovanú na východe.

READ  V Yorku bude mať premiéru Manhattan Short Film Festival

V prieskume 1 000 ľudí v hlavnom meste Budapešti je podľa štúdie agentúry Median a 21 výskumných centier zaočkovaných v Číne iba 27% z tých, ktorí sa chcú dať zaočkovať a v Rusku 43%.

Pokiaľ ide o čínsku očkovaciu látku, Poľsko môže čoskoro nasledovať kroky Maďarska. Prezident Andrzej Duda vyzdvihol možnosť „nákupu vakcín vyrobených v Číne“. Hovor V pondelok so svojim čínskym vyslancom Si Ťin -pchingom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close