Slovensko, Fínsko, Rusko vyhrávajú, aby nakopli svetových juniorov z Edmontonu

Vasilij Ponomariov strelil dva góly Rusov, keď v úvodnom zápase majstrovstiev sveta juniorov v hokeji zdolali Američanov 5:3.

Po tom, čo oba tímy skórovali v prvom kole, skončili Rusi druhý zápas s vedením 3:1, 4:1. Scoreline povedie Američanov k tomu, aby vytiahli Goldtender Spencer Knight.

Knight, výber z prvého kola Floridy Panthers v roku 2019, strelil štyri góly v 12 strelách, kým pred koncom menštruácie ustúpil Dustinovi Wolfovi.

Američania sa snažili vrátiť gólové manko gólmi Johna Farinachiho a Trevora Zegrasa v tretej tretine.

Američania ale nedosiahli bránu do prázdnej bránky, ktorú strelil Jegor Sinakov za 21 sekúnd hry.

Američania nastúpia v sobotu proti Rakúsku, Rusi sa vrátia do akcie proti Česku v nedeľu večer.

Slovensko uzatvára Švajčiarsko

Roman Faith skóroval v tretej tretine, keď Slovensko zdolalo Švajčiarsko 1:0 v úvodnom piatkovom zápase majstrovstiev sveta juniorov v hokeji.

Slovenský zlatý medailista Simon Latkosi zaznamenal 28 podaní a zaznamenal shutout. Inaki Paragano zachránil navíjaciu rukavicu na švajčiarskom Power Play koncom tretej tretiny na Rogers Place.

Faith sa umiestnila na treťom mieste o 14:17, pričom v poslednom slote zasiahla Thibaulta Fottona.

Slovensko opäť buchne v nedeľu proti Kanade. Švajčiarsko hrá s Fínskom v ten istý deň.

Slovensko a Švajčiarsko vypadli vlani vo štvrťfinále. Švajčiarsko podľahlo Rusku a Slovensko vypadlo v zápase s Kanadou.

Švajčiarsko vlani v úvodnom kole zdolalo Slovensko 7:2.

Oba tímy odohrajú ďalší zápas v nedeľu. Švajčiarsko čelí Fínsku a Slovensko Kanade.

Symetrický útok pomáha Fínsku prekonať Nemecko

Potenciál Ottawy Senators Tim Stuts strelil Nemcom gól a asistenciu, no proti Antonovi Lundelovi a Fínom prehrali 5:3.

READ  Vrátane Holandsko vs Slovensko a Kriegspoor vs Molkan

Fínsko strelilo päť rôznych strelcov: Anton Lundel, Aku Rotti, Michael Pythia, Toby Nimela a Henrik Nickenen.

Nemci boli bez deviatich vojakov pre protokoly COVID-19. Traja ich hráči budú v izolácii do 27. decembra a piati budú v izolácii do 29. decembra.

Ďalší nemecký hráč mal včera pozitívny test a mal by byť izolovaný do 4. januára.

Nemecko sa v sobotu stretne s Kanadou a Fínsko v nedeľu so Švajčiarskom.