Hlavné správy

Slovensko hlási nárast vládnych prípadov, hlavne medzi tými, ktorí nedostali injekciu …

(Polostrov MENAFN) Reuters

Stav: Slovensko v stredu zaznamenalo 1 180 nových prípadov koronavírusu, pričom maximálny denný počet od apríla zaznamenal nárast o 5,5 milióna epidémií v krajine.

Vláda minulý týždeň uviedla, že počet denných vĺn, ktoré sú menšie ako vrcholy pozorované na vrchole epidémie v stredoeurópskej krajine, sa do konca septembra zvýši na 1 500-3 000.

Vláda sprísňuje epidemiologické opatrenia na regionálnom základe vrátane zavedenia prísnych maskovacích príkazov a obmedzení určitých služieb a činností.

Ministerstvo v stredu uviedlo, že takmer 76% nových prípadov boli ľudia neočkovaní. Tento počet zahŕňa iba prípady potvrdené laboratórnymi testami PCR, nie však testy antigénu pomocou bodového pozorovania.

Nemocnice ošetrujú 437 pacientov s potvrdeným alebo podozrivým ochorením COVID-19, z ktorých 84% nebolo očkovaných. Toto číslo je súčasťou vrcholu takmer 4 000 v marci. Vláda očakáva, že denný príjem do nemocníc dosiahne do konca mesiaca 75-100.

Slovensko očkuje v Európskej únii pomaly, pričom za ním stoja opozičné strany vrátane Smar, bývalej vládnucej strany bývalého premiéra Roberta Fica, ktorý povedal, že nebude očkovaný.

Krajina uviedla, že v utorok bolo kompletne očkovaných 2,3 milióna ľudí.

Podľa údajov Európskych centier pre kontrolu a prevenciu chorôb (ECDC) od 12. septembra je 50,2% dospelých Slovákov úplne zaočkovaných, čo je piata najnižšia miera v 30 európskych krajinách.

MENAFN22092021000063011010ID1102845634

Právne upozornenie: MENAFN poskytuje „neporušené“ informácie bez akejkoľvek záruky. Nepreberáme žiadnu zodpovednosť za presnosť, obsah, obrázky, videá, licencie, úplnosť, zákonnosť alebo autentickosť informácií obsiahnutých v tomto článku. Ak máte v súvislosti s týmto článkom akékoľvek sťažnosti alebo problémy s autorskými právami, kontaktujte vyššie uvedeného poskytovateľa.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close