Technológie

Slovensko na Expo 2020 predstaví prvé vodíkové auto, čím predstaví svoju stratégiu udržateľnosti, Auto News, ET Auto

Slovensko vodíkové auto MH2

Expo 2020 Slovakia Pavilion v Dubaji odhalilo prvé vodíkové auto v krajine – elegantný, aerodynamický športový automobil, ktorý nevypúšťa škodlivé emisie.

Vodíkový automobil MH2 navrhol Branislav Mauks, slovenský dizajnér, ktorý sa od roku 2007 podieľa na dizajne každého modelu Ferrari. Koncepčný automobil má jedinečný funkčný dizajn a najnovšie technológie a materiály, ktoré odrážajú potenciál krajiny. Inovovať a predstaviť si budúcnosť hnutia a zároveň prispieť k jeho cieľu zlepšiť udržateľnosť.

Slovensko novú technológiu predstavilo na podujatí, na ktorom sa zúčastnili politickí predstavitelia Slovenskej republiky vrátane predsedu vlády Slovenskej republiky Edwarda Hegera, za účasti ministra pre medzinárodnú spoluprácu Reima Binta Ibrahima Al Hashimiho a generálneho riaditeľa Expo Dubaj 2020. Minister hospodárstva Richard Zulík, minister dopravy a cestovného ruchu Andrzej Tolesal a generálna komisárka Slovenského pavilónu na Expo 2020 Dubaj Miroslava Vlovíková.

Franானois Moux hovorí: „Slovensko verí vo vodíkovú technológiu. Keďže vodík je súčasťou vody, po preštudovaní jeho tvarov a farieb sa inšpirujeme vodou. Kabína auta má teda zhora tvar kvapky. Čerpáme inšpiráciu od tela športovca, takže tvar MH2 je veľmi aerodynamický a pevný, ako športovec pripravený začať preteky.“

Vodíkový koncepčný automobil, vyvinutý v spoločnom podniku Matador Group, vedúceho slovenského automobilového priemyslu, a Technickej univerzity v Košiciach, odráža schopnosť Slovenska nadviazať spoluprácu medzi automobilovým a akademickým sektorom, pričom zdôrazňuje tému veľtrhu. Budúcnosť ‚.

Premiér Edward Hecker povedal: „Pavilón Slovenska odráža krásu a úspechy Slovenska. Keď vstupujeme do sveta po Covit, Expo 2020 Dubaj je dokonalou platformou na prezentáciu našich inovácií a technologických pokrokov. Dúfam, že inšpiruje nové generácie k hľadaniu .“

Témou Pavilónu Slovenska, ktorý sa nachádza v srdci Mobility District, je „Pohyb budúcnosti: Vodík, lietadlá a vesmír“. Okrem iných veľkých výstav bol vesmírny robot Androver pôvodne vytvorený pre NASA a špecializuje sa na letecké simulátory, simulátory lietadiel a pozemnej techniky vyvinuté slovenskou spoločnosťou Virtual Reality Media.

čítaj viac:

Volkswagen začiatkom tohto roka načrtol plány na vybudovanie šiestich veľkých tovární na batérie v Európe do konca desaťročia, pričom Maďarsko, Poľsko, Slovensko a Česká republika otvoria v roku 2027.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close