Hlavné správy

Slovensko na kontrolu neočkovaných ľudí na kontrolu vládneho povstania

BRATISLAVA, Slovensko (AP) – Slovensko plánuje nové obmedzenia pre neočkovaných v snahe obmedziť nedávne prepuknutie koronavírusových infekcií, ktoré vytvorili „kritickú“ situáciu v nemocniciach v krajine, uviedol v utorok premiér.

Premiér Edward Hecker uviedol, že jeho vláda bude vo štvrtok hlasovať o najnovších návrhoch na zostavenie poradného panelu lekárskych expertov, ktorý bude platný tri týždne. V rámci navrhovaných opatrení budú neočkovaní zakázaní vstup do všetkých nepotrebných obchodov, nákupných centier, telocviční, bazénov a hotelov. Nebude im umožnené zúčastniť sa žiadnych verejných stretnutí, akými sú napríklad športové podujatia.

„Situácia v nemocniciach je veľmi dôležitá,“ povedal Heger s tým, že niektoré nemocnice už majú na jednotkách intenzívnej starostlivosti celý rad pacientov s COVID-19 a nových pacientov presúvajú do iných zariadení.

Tí, ktorí nie sú očkovaní, môžu ísť na svoje pracoviská s negatívnymi testami na vírusy.

Premiér uviedol, že vláda je pripravená zaviesť ďalšie obmedzenia, ak sa situácia v nasledujúcich troch týždňoch nezlepší. Neočkovaných Slovákov vyzval, aby sa dali zaočkovať.

Celkový počet pacientov s COVID-10, ktorí potrebujú liečbu v nemocnici, stúpol na 2826, pričom len v pondelok ich prijali 225, uviedlo ministerstvo zdravotníctva. 81 percent prijatých do nemocnice nebolo plne zaočkovaných.

Slovensko, jedna z najviac postihnutých krajín EÚ, má najnižšiu zaočkovanosť v skupine 27 krajín. Len asi 45 % z približne 5,5 milióna je plne zaočkovaných.

V najnovšom povstaní kulminovali na Slovensku nové infekcie koronavírusom v piatok denne na úrovni 7244 prípadov.

___

Sledujte všetky správy AP o infekcii na https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

READ  Slovensko zakazuje zahraničné dovolenky Nezávislý

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close