Zábava

Slovensko nechcené stíhačky MiG-29 na Ukrajinu

Nadbytočná slovenská flotila stíhačiek MiG-29 sa čoskoro presunie na Ukrajinu.

Šéf slovenského rezortu obrany Jaroslav Nagy ponúkol v piatok 10. februára presun stíhačiek na Ukrajinu. Podľa agentúry Reuters.

Ako minister spomenul, veľa stíhačiek MiG-29 je na Slovensku nadbytočných. Môže ich predať alebo doručiť na Ukrajinu, kde podľa neho vedia reálne pomôcť. Nagy tiež zdôraznil, že v tejto veci zatiaľ nebolo prijaté žiadne rozhodnutie.

9. februára sa ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj priblížil k Bratislave a požiadal o prevoz do Kyjeva nadzvukových stíhačiek MiG-29, ktoré boli mimo prevádzky slovenského letectva.

Ukrajinský líder sa na okraji mimoriadneho summitu EÚ stretol s dočasným slovenským premiérom Eduardom Hegerom. V reakcii na to Heger povedal, že Slovensko urobí všetko pre to, aby žiadosti vyhovelo.

V auguste 2022 bolo už skôr oznámené, že Slovensko stiahlo letku MiGov-29 zo svojich národných vzdušných síl. Nahradia ich americké stíhačky F-16. V januári tohto roku oznámil šéf slovenského rezortu obrany Jaroslav Nagy plány vyslať tieto lietadlá na Ukrajinu. gazeta.ru.

__________________________________________________________

Ďakujeme, že ste si našli čas na prečítanie tohto článku. Nezabudnite sa vrátiť a skontrolovať Euro týždenník Webová stránka pre všetky vaše najnovšie miestne a medzinárodné správy a nezabudnite, že nás môžete sledovať Facebook A Instagram.

READ  Rozvod a tri deti na krku: Jej manžel opustil slovenskú herečku a ... Stratila strechu nad hlavou!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close