Hlavné správy

Slovensko odmieta iniciatívy EÚ Jednotné európske nebo

Európska komisia zažalovala Slovensko na Súdnom dvore EÚ.

Veľkosť písma:A|A+

Po postúpení Komisie Súdnemu dvoru sa prípadom týkajúcim sa Slovenska okrem Grécka a Malty bude zaoberať Súdny dvor Európskej únie.

Komisia 15. júla uviedla, že tieto tri krajiny nedodržali termín na poskytovanie služieb dátového pripojenia všetkým operátorom, ktorí lietajú v ich vzdušnom priestore.


Článok pokračuje po videoreklame

Článok pokračuje po videoreklame

Služby, ktoré zvyšujú bezpečnosť letectva

Systémy dátového spojenia sa používajú na výmenu informácií medzi lietadlami a riadiacimi letovej prevádzky. Dopĺňajú tradičnú hlasovú komunikáciu používanú medzi pilotnou kabínou a strediskami riadenia letovej prevádzky.

Komisia tvrdí, že používanie tejto technológie v Európe je nevyhnutné na zlepšenie efektívnosti komunikácie medzi pilotmi a riadiacimi, čím sa zvýši efektívnosť a bezpečnosť riadenia letovej prevádzky.

Dva roky nevedomosti

Komisia poukázala na to, že nedostatok vybavenia v niektorých riadiacich strediskách účinne bráni prevádzkovateľom lietadiel, ktorí sa museli vybaviť technológiou, využívať služby dátovej konektivity.

Komisia začala konanie o porušení proti týmto trom krajinám formálnym oznámením v máji 2020, po ktorom nasledoval ďalší list vo februári 2021 a v júli 2021 zaslala primerané pripomienky. Slovensko a ďalšie dve členské krajiny však pravidlá naďalej porušujú. nariadenia O službách dátového spojenia pre jednotné európske nebo.

Napríklad Európska komisia odkázala na súd aj Slovensko Minulý rokPretože jej vnútroštátne pravidlá porušovali právo EÚ o kolektívnych cestovných právach.

V najnovšom prípade Európsky súdny dvor minulý mesiac rozhodol, že Slovensko nedodržalo smernice EÚ o ochrane gabarcailov.

Na Slovensko boli zaslané rozumné pripomienky

V júli 2022 Komisia podnikla ďalšie kroky v konaní o porušení povinnosti voči Slovensku a ďalším krajinám, pretože krajina neimplementovala smernicu o ochrane oznamovateľov korupcie a riadení bezpečnosti cestnej infraštruktúry.

READ  Projekt ženského futbalu UAP bol podpísaný so slovenskou medzinárodnou reprezentantkou Laurou Cemberyovou

Tá vyžaduje, aby Slovensko vypracovalo a implementovalo postupy hodnotenia vplyvov bezpečnosti na cestách, auditov bezpečnosti na cestách a inšpekcií bezpečnosti na cestách.

Slovensko má dva mesiace na to, aby informovalo Brusel o prijatých opatreniach v oboch prípadoch.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close