Slovensko odštartuje majstrovstvá sveta porážkou

Slovenská hokejová reprezentácia vybojovala bod v prvom zápase majstrovstiev sveta IIHF 2018 v Dánsku proti Českej republike. Zápas sa skončil 2: 3 v predĺžení.

Slovenské góly strelili Michael Kristoff a Andrzej Sekera, zatiaľ čo Dominic Kubalak a Martin Nias skórovali za Česko.

Pred prehliadkou 5. mája odohrali národy proti sebe 62 zápasov. Slovensko podľa novín Cita prehralo 41 zápasov, vyhralo 14 zápasov a remizovalo 7 zápasov.

Slovensko má teraz v úvodnom kole 1 bod.

Slováci hrajú v skupine A predkola v dánskej Kodani. Stretnú sa s tímami z Rakúska, Bieloruska, Českej republiky, Francúzska, Ruska, Švédska a Švajčiarska.

Podľa aktuálneho svetového rebríčka IIHF je Slovensko v súčasnosti na 10. mieste a Česká republika na 5. mieste.

Predbežný plán kola – skupina A:
5. mája (sobota) 20:15 GMT + 1, Slovensko – Česko 2: 3 (1: 0, 1: 1, 0: 0 – 0: 1 po predĺžení)

Zhrnutie:
5. mája (sobota) 20:15 GMT + 1, Slovensko – Česká republika; Predĺženie 2: 3 (1: 0, 1: 1, 0: 0 – 0: 1), skóre: Michael Christoph za Slovensko a Andrzej Sekera a Dominic Kublak za ČR, Martin Nias (2x)

5. mája 2018 v 22:56 | Zostavené zamestnancami publika

READ  Euro Wrap: Osimhen, Payne Shine; Medzi dôležité zásahy patria terče Olayinga, Kanu, Taiwo