Hlavné správy

Slovensko plánuje masové testovanie na zníženie vírusových infekcií

Foto Noppen Stalker / Shutterstock.com

Po mimoriadnom rokovaní vlády, ktoré sa konalo v nedeľu, slovenský premiér Igor Madovic uviedol, že zákaz vychádzania bude súvisieť s celonárodným testom. Podľa miestnej tlačovej agentúry TASR by mal byť skríning základom pre ďalšie cielené testovanie v jednotlivých okresoch.

Minister zdravotníctva Marek Kraje v sobotu uviedol, že Slovensko plánuje ďalší rozsiahly pokus a izoláciu s cieľom bojovať proti prudkému nárastu infekcií korónovými vírusmi.

Stredoeurópska krajina s 5,5 miliónmi obyvateľov eviduje od začiatku tohto roka nové prípady a hospitalizácie. Celkom 3 055 ľudí bolo v sobotu hospitalizovaných napriek recesii uprostred čiastočného výluky.

Krajo uviedol, že test, ktorý sa bude konať od 18. do 26. januára, nebude povinný a vláda chce požiadať ľudí o testovanie. Povedal, že vláda sa rozhodla predĺžiť zákaz vychádzania do 7. februára, pravidlá však zostali nezmenené, ale negatívny test PCR alebo antigén bude podmienkou, aby ľudia po celonárodnom skríningu od 27. januára mohli ísť do práce.

Podmienka negatívneho testu platí aj vtedy, ak chcú byť ľudia v prírode, ale nevzťahuje sa na mladých ľudí do 15 rokov a seniorov nad 65 rokov.

Podporte BUDAPEST OBCHODNÝ VESTNÍK

Vytvorenie časopisu hodného názvu je drahý biznis. Už 27 rokov sa vám vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal snažia prinášať obchodné správy, informácie, ktorým môžete dôverovať, ktoré sú pravdivé, presné a doručené bez strachu a priazne.

Spoločnosti zaoberajúce sa novinami po celom svete sa usilovne snažili nájsť obchodný model, ktorý im umožní pokračovať v excelovaní bez toho, aby to malo na úkor ich výkonnosti. V poslednej dobe niektorí experimentovali s myšlienkou zaujať svojich čitateľov ako svojich najdôležitejších partnerov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť našim čitateľom. Radi by sme vás pozvali, aby ste nám pomohli vydať kvalitný obchodný denník, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora PPJ a môžete si zvoliť, ako často a ako často nám môžete posielať svoje príspevky.

READ  Občania Azerbajdžanu môžu cestovať z Ukrajiny na Slovensko

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close