Slovensko porazí Belgicko, Švajčiarsko porazí Taliansko vo finále Pohára Billie Jean Kingovej

Slovensko porazilo Belgicko 2:1 v B-skupine v druhý deň finále Pohára Billie Jean Kingovej, zatiaľ čo Švajčiarsko si otvorilo svoj účet v A-skupine čistým zásahom Talianska 3:0.

Ani Anna Karolína Schmittlová, ani Victoria Kuzmová nezískali v prvý deň v dvojhre proti Austrálii set, ale obe dosiahli statočné víťazstvá, aby sa ich krajina vrátila na správnu cestu. V prvom zápase dňa Kuzmová zachránila za stavu 5:6 v druhom sete trojnásobný setbol a potom zdolala Yaselin Bonaventureovú 6:2, 7:6(7).

Schmidlová prišla z rannej prestávky v treťom sete a porazila Marinu Janevskú 5-7, 6-2, 6-3 v 2-hodinovom a 36-minútovom trileri. Počas zápasu bola dynamika vysoká, najmä v úvodnom sete: Schmidlová viedla 5:2, ale premárnila setbol na voľnú forhendovú chybu.

Vedenie svetovej číslo 100 sa rozpadlo, keď ju krídlo naďalej zrážalo. Janewska, ktorá vyhrala svoj prvý titul na okruhu WTA 125 pred tromi týždňami v Rouene, odkrútila päť zápasov v rade a spečatila set mŕtvou kartou.

V tomto kontexte bol oficiálny spôsob, akým si Schmittlová zvýšila svoj status na zvyšok turnaja, pôsobivý. V prvom sete pristál iba na 50 % svojich prvých podaní, pričom zaznamenal 55 % z nich. V druhom a treťom sete našiel skutočnú drážku a získal 75 % bodov pri prvom podaní.

Bekhend a bekhend Schmidtlovej sa blysol. Dvojica brilantných prihrávok pomohla Janevskej k brejku 1:1 v treťom sete, predtým ako bekhendovým súbojom zvýšila na 3:1. Schmidlová sa poučila z prvého setu a udržala si náskok a uzavrela druhý a tretí s minimom rozruchu. V záverečnom zápase sa odohrala určitá odveta za prvý set.

„Určite to bol veľmi ťažký zápas, najmä na moju hlavu,“ povedala Schmidlová. „Bol som naozaj nervózny a som naozaj šťastný, že som dnes vyhral, ​​pretože je to prvýkrát, čo som vyhral zápas na Billie Jean King Cup. Je to pravdepodobne jedno z najdôležitejších víťazstiev v mojej kariére.“

READ  MFDF Jeden svet premietne najlepšie dokumentárne filmy zo Slovenska a Českej republiky posledného obdobia

Belgicko postúpilo do štvorhry, keďže Kirsten Flipkens a Elise Mertens potrebovali iba 52 minút na to, aby porazili Kuzmovú a Teresu Mihalikowovú 6:0, 6:3. Mertensová, belgická jednička vo dvojhre, pricestovala do Glasgowa minulú noc po víťazstve vo štvorhre WTA Finals Fort Worth s Veronikou Gutermedovou.

Skupina A sa uzavrie v deň 3, keď sa Belgicko stretne s Austráliou, pričom všetky tri tímy budú stále schopné vyhrať svoju skupinu a postúpiť do semifinále.

Jill Teichmannová a Belinda Bencicová predviedli skutočne kvalitné výkony, aby vydláždili cestu pre Švajčiarsko vo finále 3:0. Teichmann sa objavil na vrchole Elisabetty Cocciaretto 6-3, 4-6, 7-6(5) v 3-hodinovom a 7-minútovom súboji – ďalší zápas plný zvratov a nepredvídateľných výkyvov.

Teichmannovej hra na celom dvorci bola v plnom prúde, keď sa hnala do vedenia 6-3, 4-2, ale Cosciaretto zvýšila svoju agresivitu a odkrútila šesť hier v rade. Cociarettoová, ktorá pred dvoma týždňami získala titul Tampico WTA 125, spečatila druhý set brilantným bežeckým forhendovým podaním.

Ťažký forhend priniesol Cosciarettovej za stavu 5:2 mečbal, ale Teichmannová to odvrátila víťazným podaním a potom si zaistila štyri vlastné hry v rade. Rovnako ako Cosciaretto, ani Teichmannová nedokázala udržať víťazstvo 6:5, ale keďže Cosciarettovej forhend trval dlho, preskupila sa a v nasledujúcom tajbrejku spečatila svoj tretí mečbal.

„Bol to veľmi živý zápas, veľmi dobrý súboj,“ povedal Teichmann. „Je to o boji, o odolnosti.“

Švajčiarka č.1 Bencic si zabezpečila víťazstvo svojej krajiny výhrou 7-5, 6-3 nad Jasmin Pioliniovou a potom sa spojila s Teichmannovou a porazila Pioliniho a Martinu Trevisanovú 7-6(5), 6-1.

Bencic ukázal svoj bystrý pohľad: v poslednej hre s gumou vo dvojhre svetová 12-ka zlomila dva priame body dokonalými hokejovými výzvami, aby dosiahla trojnásobný zápasový bod, predtým, ako tretie po sebe idúce elektronické prehlásenie získalo prvé miesto. Boli opäť zapnuté. Bencic nezískal prehrávací bod, ale Paulini spečatil víťazstvo pri svojom druhom mečbale, keď forhend išiel mimo.

READ  Izraelská mládežnícka futbalová reprezentácia porazila Francúzsko a postúpila do historického 1. európskeho finále

Taliansko sa bude snažiť odraziť v deň 3, keď sa v druhom zápase skupiny A stretne s Kanadou.

Kliknite na Tu Ak chcete sledovať celé finále Billie Jean King Cup.