Hlavné správy

Slovensko prechádza do výluky a v Nemecku zomrelo 100 000 ľudí

Covit-19 dosiahol rekordné hodnoty v celej Európe, pretože krajiny hľadajú ďalšie opatrenia na zabránenie šírenia vírusu pred Vianocami.

Podľa najnovších údajov Slovensko, Rakúsko, Česká republika a Belgicko dosiahli nové maximá, a to vyše 100 000 až 1 000 nakazených.

Slovensko s 1 350,5 infikovanými na 100 000 ľudí zaznamenalo za posledných sedem dní najvyššiu mieru Govt-19 v Európe. Veľký počet prípadov prinútil vlády zaviesť dvojtýždňové zákazy v snahe obmedziť situáciu.

Výluku zaviedlo aj Rakúsko, ktoré má druhý najvyšší výskyt v Európe. Rakúska vláda navyše od februára kvôli zlému nárastu ohlásila povinné očkovanie pre celú populáciu.

Česká republika medzitým prvýkrát zaznamenala viac denných ohnísk s viac ako 25 000 prípadmi. Podobne ako Rakúsko, aj česká vláda zvažuje povinné očkovanie pre určité skupiny, ako sú zdravotníci a osoby nad 60 rokov.

Zatiaľ čo ostatné európske krajiny nemusia výluku prehodnocovať, mnohé vlády zavádzajú nové opatrenia.

Očakáva sa, že Holandsko, ktoré minulý týždeň zaznamenalo 157 000 infekcií koronavírusom, v piatok oznámi nové opatrenia v oblasti verejného zdravia.

Vo štvrtok sa Nemecko stalo najnovšou krajinou, ktorá prekročila 100 000 obetí na Kovit-19 od začiatku epidémie.

Nemecko je po Rusku, Spojenom kráľovstve, Taliansku a Francúzsku piatou krajinou v európskom regióne, ktorej sa to podarilo.

Nemeckí zdravotníci tvrdia, že vzhľadom na rastúci počet prípadov a úmrtí v krajine nemožno vylúčiť ďalšiu výluku.

Írsko

Vláda v Írsku: Nedávne údaje o okresoch

Vo Francúzsku s viac ako 30 000 prípadmi denne sa vláda chce vyhnúť ďalšej výluke alebo zákazu vychádzania. Namiesto toho krajina spustila program na poskytovanie pomocných pracovných miest všetkým dospelým.

Je to preto, že Európske centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (ECDC) odporučilo preočkovanie vakcínou pre všetkých dospelých.

READ  Spojené štáty dodávajú Taiwanu 1,5 milióna vakcín Kovit-19

„Posilňovacie dávky by sa mali zvážiť u všetkých dospelých, ktorí uprednostňujú ľudí nad 40 rokov,“ povedala prezidentka ECDC Andrea Ammon.

– Dodatočná správa PA

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close