najnovšie správy

Slovensko prenasleduje obyvateľov Bašternáka. Obnovuje milióny stratených

Majetok v hodnote miliónov dolárov, ktorý Ladislav Bašternák pred vstupom do väzenia zlikvidoval, ešte nebol stratený. Slovensko pôvodne malo napadnúť štát a teraz ho presadzuje a stíhalo nových majiteľov.

Zdanlivo stratená bitka o majetok, ktorá mala napadnúť štát počas bankrotu daňového úniku Ladislava Bašternáka, začína znova. Krátko pred oficiálnym termínom podala Slovenská republika – zastúpená Okresným úradom Bratislava – údajný protinávrh.

V tom štát žaluje nových majiteľov, ktorým Bašternák – zjavne zámerne – dal alebo previedol svoje bohatstvo. Ministerstvo vnútra nezverejnilo mená obvinených, je to rodina a príbuzní Bašternáka.

Ak by súd uznal, že daňový podvodník vykonal prevody zámerne, aby majetok nebol zabavený zo štátu, mohol by všetky machinácie vyhlásiť za neplatné.

Žalobu pôvodne iniciovala Lenka Ivanová, správca konkurznej podstaty spoločnosti Bašternák. Jeho nečinnosť bola kritizovaná niekoľkými odborníkmi v oblasti konkurzného práva a nadáciou Stop Corruption Foundation. Neskôr ho tiež povolal horný okresný úrad a toto odporúčanie opakovane vydalo oddelenie. Nepomohlo to – Ivanová i napriek svojim sľubom pokračovala v ceste a nepodala žalobu.

#SpajaNasZodpovednost

Prebiehajúca pandémia môže tiež ohroziť posledné nezávislé médiá, ktoré nemajú zamknutý obsah. Medzi ne patrí Aktuality.sk. Overené informácie vám prinášame na minútu, takmer nepretržite 7 dní v týždni. Náš obsah je k dispozícii zadarmo pre každého z vás. Súčasné ekonomické spomalenie spôsobilo masívny pokles príjmov z mediálnej reklamy, čo veľmi vážne zasiahlo aj Aktuality.sk. Dnes viac ako kedykoľvek predtým potrebujeme vašu podporu – čitatelia. Ďakujeme Vám! #SpajaNasZodpovednost

Už máte účet? prihlásiť sa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close