Európska liga: Inter Miláno – Shakhtar Doneck 5: 0

včera 22:47
|

Futbalisti z Inter Milána postúpili do finále Európskej ligy UEFA 2019/2020. V pondelok druhého semifinále na neutrálnej pôde v nemeckom Düsseldorfe bol Shakhtar Donetsk vyhlásený za 5: 0. Obranca slovenského národného muža Milan Škriniar sedel iba na lavičke Inter.

Po dvoch inter góloch skóroval argentínsky útočník Lautaro Martinez a belgický strelec Romela Lukaku, ktorý bodoval v rekordnom desiatom zápase Európskej ligy v rade. Danilo D’Ambrosio predstavil jeden presný zásah.

Vo finále v piatok 21. augusta v Kolíne nad Rýnom sa Inter stretne s rekordným päťnásobným víťazom súťaže FC Sevilla. Španielsky klub v nedeľu vybojoval finále Manchester United 2: 1.

Semifinále Európskej ligy:

Inter Miláno – Shakhtar Doneck 5: 0 (1: 0)

Ciele: 19. a 74. Martinez, 64. D’Ambrosio, 78. a 84. Lukaku

Rozhodca: Marciniak (POL), ŽK: Taison

/M. ŠKRINIAR (Inter Milan) sedel na lavičke náhradníkov /

správy:

inter: Handanovič – Godin, de Vrij, Bastoni – D’Ambrosio (80. Mojžiš), Barella, Brozovič (85. Sensi), Gagliardini, Young (66. Braghi) – Lukaku (85. Esposito), Martinez (81. Eriksen)

Shakhtar: Pyatov – Dodo, Kryvcov, Chocholava, Matviyenko – Antonio, Stepanenko – Marlos (75. Konopljanka), Patrick (59. Šalamún), Taison – Moraes

Po príliš starostlivom úvode sa gól „zasiahne“ hneď od prvej vážnej akcie zápasu. Po chybe ľavej obrany Andrija Pjatova zabezpečil hosťom vedenie 0 – 4 krásnou strelou k pravej žrdi. Prekonal domácu obranu a pridal hosťom ďalší gól. O sedem minút neskôr to mohli byť dva góly, ale žiadny z troch bežiacich hráčov talianskeho tímu nedokázal preniknúť z ľavej strany a akciu nakoniec zastavil mimosúdny rozsudok pomocného rozhodcu. Po šikovnej pomoci tímu Doda sa Šachtar dostal po tvrdejšej pomoci z polovice hodiny dôraznejšie, Junior Moraes sa podaril, ale jeho pokus z vlastnej šestnástky bol zastavený obranou Inter na rohovom kopu. Pred prestávkou sa hráč Barella presadil, keď zahral rohový kop z Pjatov a ten v 16. minúte poslal loptu do siete.

READ  'Veľká' zmena pomohla Petre Valhovej k zisku olympijského zlata

Inter vstúpil do druhého polčasu aktívne, spočiatku sa Martinez skoro prelomil pred postavením Pyatova príliš o chvíľu a Romela Lukaku poslal strelu po ľavom krídle súpera. V prvom polčase Šachtar neohrozil priamu strelu brankára Samir Handanovč, prvý slovinský národný tím musel zasiahnuť až v 62. minúte, keď vylúčil nebezpečnú hlavičku blízko Moraesa. Po rohovom kope Marcel Brozovič, Inter zareagoval Inter na varovanie v dvoch minútach, Danilo D’Ambrosio hlavou prekonal hlavičku a zvýšil vedenie tímu Milan na 2: 0. Koniec duelu sa zmenil na výstavu Inter, ktorá úplne demontovala obranu súpera a pridala ďalšie tri presnejšie zásahy. Najskôr v 74. minúte Martinez strelil druhý gól spoza pokutového územia a potom dvakrát potvrdil svoju vynikajúcu streleckú formu Lukaku.