Slovensko remizovalo so Slovinskom v kvalifikácii majstrovstiev sveta 2022

Bratislava 2. septembra (Sin -chua) – Slovensko zostáva jediným tímom skupiny H, ktorý si v stredu nenechal ujsť majstrovstvá sveta FIFA 2022 po stredajšej remíze 1: 1 v Slovinsku.

Po otvorení s 30-minútovou opatrnosťou takmer bez streľby na bránu stál Robert Bosenic pred centrom Vladimira Weissa okolo Johna Oblocka výhrou 1: 0 nad Slovinskom.

„Po našich predchádzajúcich zápasoch sme sa snažili zlepšiť našu útočnú hru a dokázali sme si vytvoriť veľa príležitostí na skórovanie. Neboli sme spokojní s remízou a chceli sme z tohto zápasu odohrať viac,“ povedal Bosenick po zápase.

O šesť minút neskôr bolo Slovensko od predĺženia vedenia vzdialené centimeter, ale Evan Shrons dokázal po prestávke trafiť žrď a dokázal strieľať z bezprostrednej blízkosti.

Slovinsko získalo vedenie v 42. minúte, keď pravák Better Stojanovic prekonal ofsajdovú pascu Slovenska a viedol jeden na jedného s brankárom Slovenska Marekom Rodakom. Pred zápasom mal Tucson Cusiac pozitívny test na COVID-19 a izolovať sa.

Štyri minúty do druhého polčasu sa Slovensko bohužiaľ vrátilo na správnu koľaj.

Hostia mali niekoľko šancí na víťazstvo, ale obranca Interu Miláno Milan Screenier poslal hlavičku nad žrď, pričom tesné úsilie Roberta Macka smerovalo do rúk Obloka.

„Chceli sme vyhrať našu nešťastnú pevnosť proti Slovinsku, pretože sme tu nemohli vyhrať a hráči robili, čo mohli. Skupinové boje stále pokračujú a podmienky sa môžu do poslednej chvíle meniť,“ uviedol tréner Slovenska Stefan Tarkovic.

Chorvátsko je na vrchole skupiny H s bezgólovou remízou proti druhému Rusku. Oba tímy nazbierali v prvých štyroch zápasoch sedem bodov. Slovensko je tretie so šiestimi bodmi a Slovinsko je štvrté so štyrmi bodmi. Malta a Cyprus majú po stredajšom víťazstve 3: 0 nad Cyprom po štyri body.

READ  USA zmiernili vojnu proti spoločnosti Huawei. Spoločnostiam umožnia spolupracovať, ak splnia kľúčovú podmienku