Hlavné správy

Slovensko remizovalo vo futbale s Bulharskom 1: 1

Bratislava 2. júna (Xinhua) – Slovensko v utorok remizovalo s priateľkami s rakúskym mestom Right in Ingris 1: 1 s Bulharskom.

Slováci začali s veľkým rešpektom a boli blízko uznania úvodného hráča v šiestej minúte, mali však šťastie, keď hlavička Grill Despoto skočila z brvna.

O pár minút neskôr SD Huska umožnil obrancovi Denisovi Vavrovi namiesto Čistého lopty odstrániť Despota. Despotov prenikol do šestnástky a poslal loptu na Adanasa Eliveho, ktorý nemal problém skórovať zblízka.

V 15. min mohol zvýšiť vedenie Despotov, ale jeho strela minula pravú bránkovú tyč.

Slováci sa potom začali na ihrisku cítiť príjemnejšie a ich zlepšený výkon sa dostal do brány v 27. min. Boss Laszlo Benaz z tímu Vladimir Weiss zastavil v šestnástke, zastavil sa, pozrel sa na súperovho brankára, vzdal viac priestoru a vyrazil rýchlu strelu, ktorá skončila zozadu. Bol to jeho prvý gól v slovenskom národnom drese.

„Som nadšený z tejto príležitosti. Chcel som urobiť lepšie v konečnej listine šampionátu a získať miesto. Snažil som sa vyprovokovať priestupok a dúfam, že to pomôže znížiť gól,“ vysvetlil stredopoliar FC Oxburg. Benz.

Ani jedna zo strán sa pre nedostatok solídnych príležitostí nedokázala vrátiť k skóre. Zhodou okolností jeden muž ukončil zápas nakrátko, pretože oba tímy v posledných chvíľach stratili po zranení jedného hráča na každej strane.

READ  Slovensko plánuje kontrolovať ľudí nezaočkovaných proti COVID-19, keďže nemocnice sú preplnené