Zábava

Slovensko sa vysmievalo v americkej televízii

Keď sa v amerických médiách hovorí o Slovensku, je to často príčinou rozporu. Do konca septembra sa to potvrdilo v dvoch prípadoch.

V prvom z nich sa britský komiks John Oliver vysmieval krajine kvôli súčasnej komiksovej utečeneckej kríze. Vo svojom programe sa zameral na krajiny so scestnými pozíciami pri prijímaní prisťahovalcov. Jeho slávna relácia HBO Lastweek dnes večer – ktorá sa stala posledným smiechom pre dnes populárny formát „falošných správ“ – bola spôsobená protestmi proti príchodu niekoľkých stoviek Slovákov a oficiálnym argumentom, že moslimov nemajú radi. Pretože v krajine nie sú žiadne mešity. Oliver vysvetlil Slovensku, že v divočine mešity nerastú eróziou, ani ich nestavajú „zvlášť zbožní bobri“. “Nie sú ako delfíny, ktoré sa snažia presídliť do Scottsdale v Arizone,” uviedol televízny moderátor a dodal, že moslimovia môžu žiť všade, kde si to ostatní ľudia želajú.

Video //www.youtube.com/embed/umqvYhb3wf4

Je to samozrejme vtip, ktorý píše David Diverto Sme denne, ale jeho šou „falošné správy“ vychádzajú zo skutočných udalostí a niektoré dôvody neakceptovania zosmiešňovania, ktoré si slovenskí politici zaslúžia – alebo akceptujú – sú prisťahovalci. Tvrdoň oslovil marketingového experta Mariona Timoroka s otázkou, ako by sa to mohlo odraziť na imidži krajiny a či je „pravda aj zlá reklama“. Timorok poznamenal, že kľúčovým aspektom obchodu v krajine nie je len vedieť o krajine, ale aj prilákať ho k návšteve alebo nákupu slovenských výrobkov, čo sa nedá dosiahnuť týmto typom negatívnych informácií. Na druhej strane nemá zmysel byť príliš emotívny, „pretože ak ich nemôžeme ignorovať, je to prejav malomyseľnosti a malichernosti, ale skôr hnev a hanba. Príležitosti ako tieto môžu byť podnetom na lepšie zváženie toho, ako sa chceme prezentovať svetu. “

READ  Svadba v slovenskom šoubiznise: Známy hudobník a moderátor sa oženil ... Pozrite sa na tú originálnu nevestu!

Zároveň sa Slovensko (spolu s Českou republikou) v krátkosti spomína v Teórii veľkého tresku, ktorá je príkladom rozchodu – po tom, čo sa jedna z hlavných postáv Sheltonová rozíde so svojou priateľkou Amy (alebo skôr ona rozíde sa s ním a chce ju získať späť). Na zdôraznenie tejto myšlienky Shelton drží vlajky oboch krajín.

Video //www.youtube.com/embed/0q6eqPTN8LQ

11. októbra 2015 o 7:10 | Zostavila Susanna Vilikovskij

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close