Zábava

Slovensko testuje všetkých občanov starších ako 10 rokov na koronový vírus Slovensko

Slovenská vláda nasadila armádu do trojtýždňového programu na testovanie každého občana vo veku nad 10 rokov na prítomnosť korónového vírusu.

Pilot minulý týždeň pôsobil tri dni v štyroch regiónoch na severe krajiny. Tento víkend a ďalší uskutoční hromadné testovanie s cieľom izolovať postihnutých touto chorobou a osloviť 4 milióny dospelých.

Armáda pomôže 20 000 zdravotníckym pracovníkom pracujúcim na tisícoch testovacích miest. Výsledky sa poskytnú približne do pol hodiny od odobratia vzorky.

Jednotlivci, ktorí majú pozitívny test, budú mať možnosť byť izolovaní doma 10 dní alebo ísť do zariadenia poskytnutého vládou. Tí, ktorí si neželajú podstúpiť test na antigén, sa musia izolovať na 10 dní alebo dostať pokutu 6 1650 (48 1 485).

Každý, kto sa podrobí testom, dostane osvedčenie a polícia bude vykonávať kontroly na mieste, aby našli každého, kto sa chce vyhnúť tomuto procesu.

Ministri uviedli, že nemocnice v krajine by mohli byť na pokraji zrútenia o niekoľko týždňov. Odkedy krajina na jar prešla prvou vlnou choroby, počet infekcií od konca leta prudko stúpal.

V stredu bolo hlásených 2 785 nových infekcií, oproti 231 o mesiac skôr.

Premiér Igor Madovic načrtol vo štvrtok večer prostredníctvom summitu prostredníctvom videokonferencie svoj postoj k svojim kolegom vedúcim predstaviteľom EÚ.

Charles Michel, predseda Rady Európy, ktorý predsedal schôdzi, uviedol: „Predseda vlády vysvetlil, aká je stratégia jeho krajiny vo vzťahu k rýchlemu testu. Najkomplexnejší základný test na izoláciu a následné zdieľanie údajov s nami. “

READ  Podľa Apple ide o najlepšie aplikácie roku 2020

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close